Aktualności

XII KONCERT NOWOROCZNY - 11.02.2018. Relacja.

 W niedzielę 24 lutego br. odbył się w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu XII Koncert Noworoczny, który jest jednym z najważniejszych wydarzeń społeczno-kulturalnych dla mieszkańców miasta.

ARTYKUŁ >>>>

GALERIA >>>>

Biała24 >>>>

Film Biper TV >>>>

Corocznie wybierana jest osoba, która poprzez swoją działalność społeczną dumnie może nosić tytuł: ,,Zasłużony Dla Miasta Terespol”. W tym roku tytuł otrzymał Krzysztof Badalski wiceprezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol.  

Na scenie wystąpili: Zespół Tańca Nowoczesnego ,,FQeens”, Małgosia i Magdalena Wasiluk, Zespół Ludowy ,,Łobaczewianki”, Kapela Podwórkowa ,,Klawa Ferajna” z Białej Podlaskiej oraz wokaliści z Brześcia: Diana (w towarzystwie tancerek baletu ,,Sliwki'') i Andrzej Semeniuk.

DZIEŃ KOBIET w Terespolu. Sportowo w MOK i kulturalnie w GALERII SMAKÓW - 09.03.2019

Podczas sobotniej imprezy z okazji Dnia Kobiet w Galerii Smaków odbędzie się LOSOWANIE UPOMINKÓW, których fundatorami są:
- Angelika Grasza salon urody BEUTY & SUN - 2 zabiegi upiększający twarzy
- Anna Fiłanowicz Kwiaciarnia CZERWONY MAK - box kwiatowy
- Barbara Zajko SALON KOSMETYCZNY - zabieg upiększający
- Joanna Niczyporuk APTEKA ZIELARSKA - 6 zestawów upominkowych
- Restauracja GALERIA SMAKÓW - kolacja dla dwojga
- Joanna Kotowska Sklep PUCHATEK - 2 misie pluszowe
- Justyna Rafałko Salon Fryzjerski WIKTORIA - strzyżenie i odbudowa
- PAPPA PIZZA - kolacja dla dwojga
- Patrycja Nowicka - mobilne usługi podologiczne
- Radosław Kozak KOZAK CENTER - grawerowanie laserowe (wybrany napis, zdjęcie, grafika) na drewnie, metalu, plastiku
- Renata Demczuk Kwiaciarnia ORCHIDEA - 2 bukiety kwiatowe
- Pracownia Ceramiczna MOK - anioł ceramiczny, kubek i zajączek wielkanocny

FERIE ZIMOWE Z MOK TERESPOL - 11-24.02.2019

 

Kulturalnie

 

Warsztaty w Pracowni Plastycznej:

12 (wtorek) godz. 15:00-17:00 – ,,Lalka motanka” (od 8 lat)

15-16 (piątek i sobota) godz. 15:00 – wycinanka nowoczesna i tradycyjna

18 (poniedziałek) godz.15:00 – średniowieczna technika zdobienia tkanin- dekorowanie stemplami

19 (wtorek) i 22 (piątek) godz. 15:00-17:00 - Batik (od 12 lat)

21 (czwartek) godz. 15:00 – ceramika nowoczesna i tradycyjna na kole garncarskim

Ilość miejsc ograniczona, prosimy o wcześniejsze zapisy!

 

Warsztaty w Pracowni Tkackiej:

Poznaj historię i tajniki tworzenia pasemonów i krajek na zabytkowych krosnach.

11 (poniedziałek), 13 (środa), 14 (czwartek) – godz. 13:00 – 16:00

18 (poniedziałek), 20 (środa), 21 (czwartek) – godz. 13:00 – 16:00

Ilość uczestników ograniczona, prosimy o wcześniejsze zapisy!

 

Zajęcia Szachowe z Klubem MOK ,,Debiut Terespol

11 i 18 (poniedziałki) godz. 17:00 w MOK

 

Warsztaty rysowania graffiti - style writing dla każdego. Prowadzenie - ,,Paki” >>>>

17 (niedziela) o godz. 15:00 w MOK

 

Wycieczka do Białej Podlaskiej dla dzieci od 7 lat

13 (środa) wyjazd o godz. 09:00 spod MOK

W programie: film ,,Mia i Biały Lew”, lodowisko, obiad

16:00-17:00 – przewidywany powrót do Terespola

Koszt – 60zł/osobę (transport, bilety: kino i lodowisko, obiad, ubezpieczenie)

Zapisy wraz z wpłatami w MOK do 11 lutego!

 

Gry i zabawy animacyjne: „Tuwim w wielu smakach”

12 (wtorek) o godz. 12:30 w MOK

Zajęcia multimedialne nawiązujące do twórczości Juliana Tuwima - dzieci klas I-III szkoły podst.

 

Warsztaty: ,,Co piosenkarz/raper miał na myśli”?

12 (wtorek) o godz. 16:00 w MOK

Interpretacja wybranych tekstów muzyki młodzieżowej (hip hop, rock, pop) – uczniowie szkół podstawowych i średnich.

 

KONCERT NOWOROCZNY

24 (niedziela) godz. 17:00 – sala gimnastyczna w ALO w Terespolu

- Wręczenie nagrody:,,Zasłużony dla Miasta Terespola 2018”

- XX lecie Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol

Występy:

FQueens, ŁOBACZEWIANKI,

Kapela Podwórkowa KLAWA FERAJNA

DIANA i ANDRZEJ SEMENIUK.

 

 

Sportowo

PONIEDZIAŁKI

11.30-13.00 - zajęcia z gier i zabaw ruchowych z elementami piłki nożnej dla klas 0,I szkół podst.

13.00-14.30 - zajęcia z piłki nożnej dla klas II,III,IV szkół podst.

14.30-16.00 - zajęcia z piłki nożnej dla klas V,VI,VII szkół podst.

 

WTORKI

11.30-13.00 - zajęcia z gier i zabaw ruchowych z elementami piłki nożnej dla klas 0,I szkół podst.

13.00-14.30 - zajęcia z piłki nożnej dla klas II,III,IV szkół podst.

14.30-16.00 - zajęcia z piłki nożnej dla klas V,VI,VII szkół podst.

 

ŚRODY

11.30-13.00 - zajęcia z gier i zabaw ruchowych z elementami piłki nożnej dla klas 0,I szkół podst.

13.00-14.30 - zajęcia z piłki nożnej dla klas II,III,IV szkół podst.

14.30-16.00 - zajęcia z piłki nożnej dla klas V,VI,VII szkół podst.

 

PIĄTKI

11.30-13.00 - zajęcia z gier i zabaw ruchowych z elementami piłki nożnej dla klas 0.I szkół podst.

13.00-14.30 - zajęcia z piłki nożnej dla klas II,III,IV szkół podst.

14.30-16.00 - zajęcia z piłki nożnej dla klas V,VI,VII szkół podst.

 

PING-PONG

W każdy poniedziałek, wtorek, środę i piątek w godz. 10.00-16.00 będą dostępne stoły do gry w ping – ponga. (prosimy o wcześniejsze zapisy).

 

TURNIEJE:

16 sobota, godz 10.00 - Turniej Tenisa Ziemnego dla gimnazjum, liceum oraz dorosłych.

16 sobota, godz. 15.00 - ,,Zabawy w sieci” – Turniej Gier Komputerowych dla dzieci.

17 niedziela, godz 8.00 - Wyjazd na Turniej Dzikich Drużyn dla Oldboyów do Siemiatycz (liczy się kolejność zgłoszeń).

23 sobota, godz 9.00 - Turniej Tenisa Stołowego - dla wszystkich chętnych.

24 niedziela, godz 9.00 - Turniej Piłki Nożnej dla dzieci z szkoły podstawowej.

 

Atrakcje u naszych partnerów:

Restauracja GALERIA SMAKÓW

14 (czwartek) – godz. 18:00 - romantyczny wieczór walentynkowy z niespodzianką

15 (piątek) godz. 20:00 - dyskoteka walentynkowa z Dj'em (sala na górze)

Szczegóły na profilu Galerii Smaków na Facebooku

 

Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Terespolu, Wojska Polskiego 132

12 (wtorek) godz. 12:30 – warsztaty ,,Stres w moim życiu. Gry i zabawy animacyjne”

13 (środa) godz. 12:30 - Autoprezentacja, jak wywrzeć dobre wrażenie na innych

 

Klub MAMY CZAS – Sala Swobodnej Zabawy, Świetlica Dobre Miejsce, ul. Wojska Polskiego 132.

- Gry i zabawy dzieci z rodzicami, wspólne majsterkowanie, budowanie z klocków, kino na poduszkach

- Ognisko przy Prochowni

- Szczegółowy program na profilu Facebook – MAMY CZAS i pod numerem tel. 570318316

 

     Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,          tel: 507170018 i 833752265

5 Turniej IX Bialskiej Ligi Szachowej - Terespol 02.02.2019

 W dniu 02.02.2019 r. w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu odbył się piaty turniej IX edycji Bialskiej Ligi Szachowej. W turnieju uczestniczyło 76 zawodników z czterech powiatów. Turniej otworzył burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk życząc samych wygranych. Sędzią zawodów był Tadeusz Węgrzyniak prezes Bialskiego Regionalnego Związku Szachowego.

ARTYKUŁ >>>>

GALERIA >>>>

Radio Biper >>>>

Na zakończenie Turnieju głos zabrał dyrektor ZSP nr1 Zenon Iwanowski. Wręczył zwycięzcom medale oraz wszystkim pamiątkowe dyplomy i magnesy z wizerunkiem pomnika upamiętniającego budowę Traktu Brzeskiego jako pamiątkę z Terespola.

Relacja z XXIV Międzynarodowego Festiwalu Kolęd Wschodniosłowiańskich - 26-27.01.2019

W ostatni weekend stycznia (26-27.01.2019) odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Terespolu XXIV Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich, którego misją jest szeroko pojęta integracja środowiska wielowyznaniowego oraz zachowanie zanikającego folkloru ziem wschodnich.

ARTYKUŁ >>>>

GALERIA>>>> 

TVP3 Lublin >>>>

Film Biper TV  I dzień >>>>      II dzień >>>>

Biała24 I >>>>  Biała 24 II >>>>

Terespol.net >>>>

Cerkiew.pl >>>>

Bialskie Forum >>>>

Festiwal od wielu lat jest jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalno-religijnych w naszej części Europy, na którym występują chóry i zespoły z Polski, Białorusi, Ukrainy i Rosji. W tym roku wystąpiło 27.

                                                                  

                                                                 http://mfkw.pl/ 

Honorowy patronat nad XXIV edycją Międzynarodowego Festiwalu Kolęd Wschodniosłowiańskich objęli:

  1. Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek

  2. Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski

XXIV Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich - 26-27.01.2019

 Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich odbędzie się w Terespolu po raz dwudziesty czwarty. Od lat jest jednym z największych i najważniejszych wydarzeń kulturalno-religijnych w tej części Europy.

Podczas 2 dni przesłuchań wystąpi 27 chórów i zespołów z Polski, Białorusi, Ukrainy i Rosji.

 

PROGRAM FESTIWALU:

SOBOTA 26 stycznia

1. Zespół Wokalny Wiejskiego Domu Kultury OMOFOR – Nowe Zasimowicze (Białoruś)

2. Chór Młodzieżowy Parafii Prawosławnej Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny – Bielsk Podlaski

3. Dziecięcy Zespół Folklorystyczny Kozackiego Centrum ,,Koshav Gora” ZHAVORONKI – Stanica Kumylżenskaja (Rosja)

4. Chór Młodzieżowy Miejskiego Ośrodka Kultury VOZROZHDIENIJE – Homel (Białoruś)

5. Kameralny Chór Żeński Państwowej Szkoły Muzycznej BARVY – Lwów (Ukraina)

6. Zespół Folklorystyczny Rosyjskiego Instytutu Dziedzictwa KAMYSHINKA – Moskwa (Rosja)

7. Zespół Folklorystyczny Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki VALACHOBNIKI – Mińsk (Białoruś)

8. Kameralny Chór Rejonowego Domu Kultury – Łuck (Ukraina)

9. Chór Młodzieżowy Parafii Prawosławnej św. Marii Magdaleny - Warszawa

10. Zespół TAUKACHYKI i ZURAVINY Dziecięcej Szkoły Muzycznej – Kobryń (Białoruś)

11. Chór Parafii Prawosławnej Wszystkich Świętych – Mińsk (Białoruś)

12. Chór Żeński Państwowego Uniwersytetu im. Ivana Franki LIRA – Lwów (Ukraina)

13. Chór Akademicki Państwowego Uniwersytetu Lingwistycznego CANTUS JUVENTAE – Mińsk (Białoruś)

 

 

NIEDZIELA 27 stycznia

1. Chór Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej CHOŁMSZCZYNA

2. Zespół Folklorystyczny Związku Ukraińców Podlasia DOBRYNA – Białystok

3. Chór Parafii Prawosławnej św. Ducha PSALMODIA – Białystok

4. Zespół Staroruskiej Muzyki Wokalnej SRETENIJE – Mińsk (Białoruś)

5. Chór Parafii Prawosławnej Wszystkich Świętych – Białystok

6. Zespół Folklorystyczny Dziecięcej Szkoły Muzycznej im. S.I. Taneeva SUDARUSHKA – Zwienigorod (Rosja)

7. Żeński Zespół Wokalny VOCE DLE CUARE Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej – Mińsk (Białoruś)

8. Męski Chór Wojskowy STRATOS – Warszawa

9. Chór Parafii Prawosławnej św. proroka Eliasza - Białystok Dojlidy

10. Kameralny Chór Żeński FRESKA – Mińsk (Białoruś)

11. Chór Parafii Prawosławnej Wszystkich Świętych Wołyńskich VOLYNSKI DZVONY – Łuck (Ukraina)

12. Chór Soboru Zmartwychwstania Pańskiego – Brześć (Białoruś)

13. Kameralny Chór Prawosławnej Katedry Zmartwychwstania Pańskiego VOSKRESINNYA – Równe (Ukraina)

14. Chór Duchowieństwa Prawosławnej Diecezji Brzeskiej – Brześć (Białoruś)

 

Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Lubelskiego.

ORGANIZATORZY FESTIWALU:

- Fundacja Dialog Narodów

- Prawosławna Diecezja Lubelsko-Chełmska

- Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu

- Nadbużańskie Centrum Kultury Prawosławnej w Terespolu

                                                              

                                                             http://mfkw.pl/ 

                                                            ZAPRASZAMY