Klub Seniora "Srebrny włos"

Klub Seniora ,,Srebrny Włos" skupia blisko 50 członków z Terespola i okolic. Członkowie spotykają się w MOK w każdy czwartek o godzinie 17.00.

Biorą udział w zajęciach aerobiku oraz śpiewu. Organizują wycieczki, imprezy okolicznościowe. Współpracują z innymi klubami seniora m.in. z Brześcia na Białorusi z Małaszewicz. 

Prezes klubu - Kazimierz Michalak - tel. 501 498 378

 

AKTUALNOŚCI Z KLUBU SENIORA

----------------------------------------------------------------------------------

 

Na rowerach po zdrowie i wspomnienia

Rozpoczęła się piękna pora roku, gdzie wszystko budzi się do nowego życia, drzewa okrywają się zielenią liści, ogródki i łąki pięknym kwieciem, otoczenie pachnie świeżością, jest słoneczna pogoda i jak tu siedzieć w domu. Klub Seniora „SREBRNY WŁOS” w Terespolu w dniu 17.04.2016 r. zorganizował spotkanie z twórcą ludowym i pisarzem panem Leonem Szablukiem mieszkańcem Malowej Góry. Skorzystaliśmy z pięknej pogody i na rowerach w 23 osobowej grupie pojechaliśmy do Malowej Góry, a był to nasz pierwszy w tym roku rowerowy wyjazd, co znaczy, że seniorzy sezon turystyczny już rozpoczęli.

Spotkanie dotyczyło promocji napisanej przez Pana Szabluka książki pt: .”WSPOMNIENIA ZAPISANE PIÓREM I DŁUTEM”. Wspomnienia dotyczą okresu II Wojny Światowej, okresu powojennego, opisane są w niej tradycje weselne i inne zdarzenia. Książka jest jak gdyby biografią autora, zawierająca przekaz kulturowy tamtych lat, zachowań i tradycji mieszkańców naszego regionu. Wyraża to autor w swojej twórczości artystycznej a konkretnie w rzeźbiarstwie. Zobaczymy wyrzeźbione całe grupy: herodów, kolędników i wiele innych postaci z życia codziennego jak i z bajek, smok wawelski czy Koziołek Matołek. Spotkanie trwało około 2 godzin. Bardzo ciekawie prowadzone przez Pana Leona wspomnienia można by słuchać przez wiele godzin. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali książkę z dedykacją autora.

Przed nami droga powrotna, choć to odległość nie wielka bo tylko 13,5 km. ale jak na pierwszy raz w tym roku to dla części nie lada wyczyn. Krótka przerwa w podróży na odpoczynek i posiłek w otoczeniu pięknej wiosennej przyrody i powrót do domu. Spotkanie z autorem i turystyczna eskapada na rowerach pozostanie na długo w pamięci jej uczestników.

                                                                                            Foto i tekst Ryszard Korneluk