Aktualności

II Otwarty Turniej Szachowy pod patronatem senatora RP - 29.01.2017. Relacja

 II Otwarty Turniej Szachowy pod Patronatem Senatora RP Grzegorza Biereckiego odbył się 29 stycznia br w Miejskiej Bibliotece Publicznej i okazał się sukcesem organizacyjnym i sportowym.


RELACJA >>>>>>>>>

GALERIA >>>>>>>>

W turnieju uczestniczyło 58 zawodników z Terespola, Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Parczewa, Sarnak, Łomaz, Węgrowa, Łukowa, Nowosiółek, Sosnowe koło Mińska Mazowieckiego, Kodnia, Koroszczyna, Sławatycz oraz miłośnik szachów z San Diego w USA.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

- wśród kobiet zwyciężyła Aleksandra Lisiecka z Sarnak,

- w kategorii do 12 lat - Wiktor Kukawski z Międzyrzeca Podlaskiego,

- w kat. do lat 18 - Jakub Żurawicki z Węgrowa,

- w kategorii Open - Marcin Dudek z Terespola.

Szczególne podziękowania należą się Fundacji ,,Kocham Podlasie" Senatora RP Grzegorza Biereckiego, Fundacji ,,Spróbuj Ponownie z Nami", Stowarzyszeniu ,,Bugowiaki" oraz panu Jarosławowi Nurzyńskiemu.

Zapraszamy na następne nasze turnieje, które będą ogłaszane na portalach internetowych w lokalnej prasie oraz na plakatach.

25 Finał WOŚP w Terespolu - 15.01.2017 - relacja.

Tegoroczny 25 Finał WOŚP w Terespolu okazał się rekordowy !!!

Przez cały dzień 15 stycznia br. na terenie miasta 70 zarejestrowanych wolontariuszy zbierało pieniądze do oznakowanych puszek. Dzięki nim, życzliwości mieszkańców i przeprowadzonej licytacji udało się zebrać dokładnie 17946,26 zł. Powyższa kwota w całości została już przekazana Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej akcji jest: ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

RELACJA >>>>>>>

GALERIA >>>>>>>

Galeria Goniec Terespolski >>>

Biała 24.pl >>>

MM Projekt Biper TV >>>

Zbiórce pieniędzy w całej Polsce towarzyszą wydarzenia kulturalne, rozrywkowe i sportowe. Tradycyjnie główna impreza odbyła się w hali sportowej w MOK. Wcześniej o godzinie 11:00 odbył się przy Urzędzie Miasta bieg uliczny pn. ,,Policz się z cukrzycą”

Tuż po godzinie 17:00 rozpoczął się program kulturalno-rozrywkowy w MOK. Były występy dzieci i młodzieży, licytacje przedmiotów ofiarowanych przez WOŚP i darczyńców z Terespola (pluszowe miśki, biżuterie, obraz, koszulki, bony na kolacje, zdjęcia z autografami), można było zagrać w szachy, przejechać się bryczką, wozem strażackim, zakupić coś do zjedzenia (owoce, ciasta, kanapki) oraz upiec kiełbaskę przy ognisku.

W imieniu szefowej sztabu WOŚP w Terespolu – Katarzyny Polaczuk, składamy najserdeczniejsze podziękowania naszym wolontariuszom - wspaniałej młodzieży z Terespola i okolic. To dzięki Waszemu zaangażowaniu, możemy co rok brać udział w tak szczytnej akcji jaką jest Finał WOŚP i pobijać rekordy w zbiórkach pieniędzy!

 

 

XXII Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich - 28-29.01.2017

 XXII Międzynarodowy Festiwal

Kolęd Wschodniosłowiańskich

MOK Terespol

28-29.01.2017

Godzina - 15:00

Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich odbędzie się w Terespolu po raz dwudziesty drugi.

Od lat jest jednym z największych i najważniejszych wydarzeń kulturalno-religijnych w tej części Europy.

 

PROGRAM: 

SOBOTA 28.01.2017, godz. 15:00

1. Chór Parafii Prawosławnej pw. Opieki Matki Bożej, Sławatycze (Polska)

2. Zespół  Folklorystyczny „Nowina” Gminnego Ośrodka Kultury, Mielnik (Polska)

3. Chór Parafii Prawosławnej pw. Spotkania Pańskiego, Morochów (Polska)

4. Zespół Folklorystyczny „Dobryna”, Białystok (Polska)

5. Zespół Folkowy „Czeremszyna”, Czeremcha (Polska)

6. Chór Parafii Prawosławnej pw. śww. Cyryla i Metodego, Biała Podlaska, (Polska)

7. Chór Parafii Prawosławnej pw. Narodzenia NMP, Mielnik (Polska)

8. Młodzieżowy Chór Parafii Prawosławnej pw. Zmartwychwstania Pańskiego, Białystok (Polska)

9. Zespół Wokalny „Oksamit” Parafii Prawosławnej pw. św. Marii Magdaleny, Łuck (Ukraina)

10. Zespół Wokalny „Inspiracja” Dziecięcej Szkoły Sztuk, Żabinka (Białoruś)

11. Chór „Chołmszczyna” Centrum Kultury Prawosławnej, Chełm (Polska)

12. Kapela Bandurzystek „Zorianycja” Państwowego Uniwersytetu im. Iwana Franki, Lwów (Ukraina)

13. Chór Soboru pw. Świętej Trójcy, Hajnówka (Polska)

14. Zespół Folklorystyczny Państwowego Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego, Moskwa (Rosja)

15. Młodzieżowy Żeński Kameralny Chór „Freska”, Mińsk (Białoruś)

16. Męski Chór „Prometey” Państwowego Uniwersytetu im. Iwana Franki, Lwów (Ukraina)

 

NIEDZIELA 29.01.2017, godz. 15:00

1. Zespół Folklorystyczny „Łobaczewianki” Gminnego Centrum Kultury, Kobylany (Polska)

2. Męski Chór „Wiarus” Miejskiego Ośrodka Kultury, Międzyrzec Podlaski (Polska)

3. Zespół „Lelija” Rejonowego Domu Kultury, Łuck (Ukraina)

4. Ludowy Zespół Pieśni i Muzyki „Zaranica” Domu Kultury, Magdalin (Białoruś)

5. Młodzieżowy Chór Parafii Prawosławnej przy Klasztorze Narodzenia NMP, Brześć (Białoruś)

6. Chór „Kupalinka” Dziecięcej Szkoły Sztuk, Kobryń (Białoruś)

7. Zespół Folklorystyczny „Zorianycja” Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina, Łuck (Ukraina)

8. Żeński Kameralny Chór im. św. Lidii Parafii Prawosławnej pw. św. Jana Klimaka, Warszawa (Polska)

9. Chór „Legenda” Dziecięcej Szkoły Sztuk, Lwów (Ukraina)

10. Męski Chór „Stratos” Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego, Warszawa (Polska)

11. Zespół Pieśni i Muzyki „Taukachyki” Dziecięcej Szkoły Sztuk, Kobryń (Białoruś)

12. Chór Studencki im. św. Tatiany Parafii Prawosławnej pw. św. Jana Klimaka, Warszawa (Polska)

13. Rodzinny Chór Parafii Prawosławnej przy Klasztorze Zwiastowania NMP, Supraśl (Polska)

 

ORGANIZATORZY FESTIWALU:

- Fundacja Dialog Narodów

- Prawosławna Diecezja Lubelsko-Chełmska

- Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu

- Nadbużańskie Centrum Kultury Prawosławnej w Terespolu

                                         http://mfkw.pl/ 

ZAPRASZAMY

FERIE ZIMOWE W TERESPOLU - Plan (16-29.01.2017)

Plan szczegółowy

 

 ZAJĘCIA STAŁE:

 

- PRACOWNIA PLASTYCZNA - >>>

I tydzień

wtorek (17.01) – ,,Filcowa mozaika” - 16:00-18:00 (7-12 lat)

środa (18.01) – ,,Papierowy filigran” - 17:00-18:30 (7-12 lat)

                             – ,,Zimowa impresja” - batik - 18:30-20:00 (12+ lat)

II tydzień

poniedziałek (23.01) – ,,Malujemy razem” - 13:00-16:00 (5+ lat)

                                   (wspólne malowanie farbami dużych plansz)

Ilość miejsc na poszczególne zajęcia jest ograniczona.

Prosimy o wcześniejsze zapisy: osobiście, telefonicznie (833752265, 507170018), mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

W związku z przygotowaniami do XXII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd Wschodniosłowiańskich, który odbędzie się w dniach 28-29.01.2017 ilość zajęć jest ograniczona.

 

- STUDIO TAŃCA NOWOCZESNEGO - >>>

Zajęcia otwarte dla dzieci i młodzieży

I tydzień                                                     II tydzień

poniedziałek (lat 15+) – 17:30-19:00            poniedziałek (lat 15+) – 17:30-19:00

środa (5-11 lat) – 16:00-18:30                     środa (5-11 lat) – 16:00-18:30

czwartek (12-15 lat) – 17:30-19:00               czwartek (12-15 lat) – 17:30-19:00

 

- PRACOWNIA TKACKA - >>>

,,Tajemniczy świat krajek”

I tydzień                                                      II tydzień

poniedziałek (16.01) – 13:00-16:00               poniedziałek (23.01) – 13:00-16:00

wtorek (17.01) – 13:00-15:00                       wtorek (24.01) – 13:00-16:00

środa (18.01) – 15:00-17:00                         środa (25.01) – 13:00-16:00

piątek (20.01) – 13:00-16:00                        czwartek (26.01) – 13:00-16:00

Ilość miejsc jest ograniczona.

Prosimy o wcześniejsze zapisy: osobiście, telefonicznie (833752265, 507170018), mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

 

- KONSULTACJE MUZYCZNE - >>>

,,Odnajdź w dziecku talent muzyczny”

I tydzień

wtorek (17.01) – 12:00-14:00

II tydzień

wtorek (24.01) – 12:00-14:00

----------------------------------------------------------

 

- ZAJĘCIA SPORTOWE -  >>>

Zajęcia z piłki nożnej dla klas 0,I,II

I tydzień                                                           II tydzień

wtorek – 14:00-15:30                                       wtorek – 14:00-15:30

czwartek – 13:00-14:30                                    czwartek – 13:00-14:30

piątek – 16:00-17:15

                                Zajęcia z piłki nożnej dla klas III,IV

I tydzień                                                           II tydzień

poniedziałek – 16:00-17:30                               poniedziałek – 16:00-17:30

czwartek – 14:30-16:00                                    czwartek – 14:30-16:00

piątek – 17:15-18:30

                                 Zajęcia z piłki nożnej dla klas V-VI

I tydzień                                                          II tydzień

poniedziałek – 14:30-16:00                              poniedziałek – 14:30-16:00

środa – 14:30-16:00                                        środa – 14:30-16:00

piątek – 14:30-16:00

- TURNIEJE SPORTOWE -

- Turniej Piłki Nożnej klas 0-II szkoły podstawowej- wtorek (17.01) – 14:30

- Turniej Piłki Nożnej klas V-VI szkoły podstawowej - sobota (21.01) – 9:30

- Turniej Piłki Siatkowej dla dorosłych                       - sobota (21.01) – 15:00

- Turniej Piłki Nożnej klas III-IV szkoły podst.         - wtorek (24.01) – 14:30

 

- TURNIEJ SZACHOWY -

o Tytuł Mistrza Klubu Szachowego MOK "Debiut" Terespol

II tydzień - poniedziałek (23.01) – 17:00

sala 34 w MOK

.......................................................................................... 

ATRAKCJE !!!

 

- Przedstawienie Teatralne - >>>

,,ZŁOTE JAJO"

(dla dzieci i rodziców)

I tydzień – poniedziałek (16.01) – 15:00

Sala gimnastyczna ZSP nr1 (wejście od MOK)

Bilety – 8zł/osoba, do kupienia przed spektaklem.

 

- Warsztaty Teatralne - >>>

uczestnicy (od 7 lat – 100 lat) wezmą udział w zajęciach aktorskich i wykonają własnoręcznie lalki teatralne. Na zakończenie wystąpią we własnej etiudzie, na której nie powinno zabraknąć rodziców.

I tydzień

poniedziałek (16.01) – sala 34 w MOK – 16:30-19:00

wtorek (17.01) – sala 34 w MOK – 12:00-14:30

środa (18.01) – sala 34 w MOK – 12:00-14:30

Odpłatność za 3-dniowe warsztaty wynosi - 25zł.

Ilość miejsc jest ograniczona!

Prosimy o wcześniejsze zapisy: osobiście, telefonicznie (833752265, 507170018), mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

 

- Warsztaty Garncarskie -

,,Nie święci garnki lepią, spróbuj i Ty”

I tydzień – czwartek (19.01) – 15:00-18:00

Uczestnicy zajęć zapoznają się z pracą na kole garncarskim i własnoręcznie wykonają naczynie

Odpłatność – 5zł/osoba

 

- Pokazy Iluzjonisty ,,Yasha Show” - >>>

Zabawne show pełne niewiarygodnych sztuczek

i interaktywnej zabawy dla każdego

II tydzień – środa (25.01) – sala gimnastyczna ZSP nr1 (wejście od MOK)

- pierwszy pokaz dla dzieci (4-6 lat) – 15:00

- drugi pokaz dla wszystkich – 16:30           

Bilety – 8zł/osoba za jeden pokaz

........................................................................................................................

 

- 1. WYCIECZKA do Białej Podlaskiej - 

(dla dzieci szkół podstawowych)

I tydzień - piątek (20.01)

Program:                                                   

             - Sala Zabaw FIT AND FUN >>>

                                  - Kino CINEMA, film animowany pt. ,,Sing” >>>

- Posiłek                     

zbiórka pod MOK o godzinie 8:00koszt 50zł/osoba

Ilość miejsc jest ograniczona!

Prosimy o wcześniejsze zapisy do 18 stycznia: osobiście, telefonicznie (833752265, 507170018), mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

 

- 2. WYCIECZKA do Chełma -

(dla dzieci szkół podstawowych)

II tydzień - wtorek (24.01)

Program:                                              

                                        - Wizyta u ,,Ducha Bielucha” w Kopalni Kredy >>>

      - Aquapark >>>             

       - Kręgielnia >>>               

  - Posiłek w McDonaldzie

zbiórka pod MOK o godzinie 7:00koszt 80zł/osoba

Ilość miejsc jest ograniczona!

Prosimy o wcześniejsze zapisy do 20 stycznia: osobiście, telefonicznie (833752265, 507170018), mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

 

OGNISKO – gry i zabawy

(Prochownia w Terespolu) >>>

II tydzień – czwartek (26.01) – godzina 16:00

Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców na wspólne ognisko. Zapewniamy dobrą zabawę!

kiełbaski we własnym zakresie.

<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

XXII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL

          KOLĘD WSCHODNIOSŁOWIAŃSKICH  >>>

28-29.01.2017