XIII Międzynarodowy Turniej Podnoszenia Ciężarów im. Stefana Polaczuka - 05.12.2020 - Podsumowanie

W sobotę 05.12.2020 r w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się XIII Turniej Podnoszenia Ciężarów im. Stefana Polaczuka. W zawodach brało udział łącznie 31 osób: 11 zawodników startowało w pokazie na technikę (poniżej 13 roku życia), w tym 5 dziewcząt, dalej startowało 6 zawodników do lat 15, 3 zawodników do lat 17 oraz 6 zawodników powyżej 17 roku życia. Zawodników oceniano w punktacji Sinclair'a.

Najlepsze wyniki w kategorii dziewcząt uzyskała Linkiewicz Lilia z Olimpik Łuków z wynikiem 113 kg. w dwuboju (podrzut i rwanie), drugie miejsce zajęła Markiewicz Oliwia z ŁKS Orlęta Łuków - 71 kg. a trzecie miejsce Sobczyk Karolina KS Wisła Puławy 91 kg.

W kategorii wiekowej do lat 15 pierwsze miejsce zajął Kędzierawski Filip GCK Kobylany z wynikiem 167 kg. w dwuboju (podrzut i rwanie), drugie miejsce Krzyżanowski Bartosz GCK Kobylany - 105 kg. a trzecie wywalczył Borkowski Bartosz ŁKS Orlęta Łuków - 97 kg. Nasi pozostali zawodnicy: Patryk Zub i Michał Dekiert zajęli odpowiednio 4 i 6 miejsce.

W kategorii do lat 17 triumfowali zawodnicy z Terespola. Pierwsze miejsce zajął Konrad Łazuga z wynikiem 250 kg. w dwuboju (podrzut i rwanie), drugie miejsce wywalczył Michał Zrol - 200 kg. (obaj MOK Terespol) a trzecie miejsce Bogusz Łukasz GCK Kobylany 170 kg.

W kategorii wiekowej powyżej 17 lat triumfowali wychowankowie z klubu z Terespola, jednak teraz reprezentujący inne kluby w Polsce. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Skulimowski KS ,,Budowlani" Opole z wynikiem 310 kg. w dwuboju (podrzut i rwanie), drugie miejsce Kacper Magielnicki ,,Agros" Zamość - 240 kg. a trzecie miejsce Kłos Sebastian GCK Kobylany - 235 kg.