Dzień Dziecka pod hasłem ,,Postaw na Rodzinę" 28.05.2017. Relacja

Piknik w terespolskim parku miejskim z okazji Dnia Dziecka odbył się w minioną niedzielę 28 maja pod hasłem ,,Postaw na rodzinę”. Organizatorzy jak co roku przygotowali wiele atrakcji: występy muzyczne, teatralne, warsztaty cyrkowe, rękodzielnicze, wesołe miasteczko oraz gry i zabawy dla najmłodszych.

GALERIA >>>>>

Galeria Goniec Terespolski >>>>

Galeria Biała24 >>>>

Film MM Biper TV >>>>

Impreza rozpoczęła się o 15:00 występami instrumentalistów uczęszczających na indywidualne zajęcia muzyczne w MOK, które prowadzi profestor Aleh Halenka z Brześcia wspólnie z żoną Swietłaną. Na scenie zaprezentowali się głównie akordeoniści: Piotr Terpiłowski, Jakub Terpiłowski, Magda Mazurkiewicz (flet) przy akompaniamencie Piotra Gołębiowskiego, Dominika Maciuk oraz w duecie Rafał i Szymon Pietrusik. Gościnnie wystąpili także uczniowie z Brześcia: Vladyslav Dackiewicz i Eugeniusz Biekitov.

Po występach solistów przyszedł czas na instrumentalno-wokalny zespół ludowy z Białorusi ,,Ostromieczewskie Żavruki”, który zawładnął sceną na całą godzinę, prezentując białoruskie i polskie pieśni ludowe. Na uwagę zasługują ciekawe, multiinstrumentalne (z użyciem kilku tradycyjnych cymbałów strunowych) aranżacje prezentowanych utworów. Zespół złożony z kilkunaściorgu dzieci i młodzieży był dodatkowo ubrany w tradycyjne białoruskie stroje ludowe zdobione w perebory.

Kolejnym występem był pokaz afrykańskiej muzyki na oryginalnych bębnach. Do dwójki muzyków dołączyły dzieci, które dzień wcześniej w MOK wzięły udział w warsztatach bębniarskich. Z pewnością spotkamy się z muzykami za rok.

Na zakończenie artystycznych atrakcji zaprezentował się TEATR URWIS z Krakowa w przedstawieniu pt. ,,Pippi Wędrowniczka” nawiązującym do znanej postaci z bajek autorstwa szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. Interaktywne przedstawienie bardzo przypadło zróżnicowanej wiekowo publiczności do gustu.

Podczas kilkugodzinnej imprezy działo się bardzo wiele także poza sceną. Dzieci i rodzice uczestniczyli w zajęciach animacyjnych Cyrku ANIME (chodzenie po linie, jazda na jednokołowym rowerze, bańki mydlane, chodzenie na szczudłach, żonglerka, balans, rzucanie obręczami do celu, mini boisko piłkarskie), prowadzone były warsztaty słomki i biżuterii przez renomowanych twórców, można było nauczyć się i pograć w szachy z klubem MOK DEBIUT Terespol a Fundacja ,,SPRÓBUJ PONOWNIE Z NAMI” wspólnie z terespolskim KLUBEM MAM prowadziła przeróżne gry i zabawy animacyjne.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się bezpłatne wesołe miasteczko: dmuchane zjeżdżalnie, trampolina, basen z piłeczkami. Organizatorzy nie zapomnieli o łasuchach. Był popcorn, wata cukrowa, lody, rozdawane cukierki a w ogródku przy restauracji Galeria Smaków na grillu pieczone były różne przekąski. Wiele dzieci otrzymało podczas imprezy pakiety ze słodyczami, do których dodane były materiały profilaktyczno-edukacyjne.

Podczas tegorocznego pikniku dzieci bawiły się znakomicie a ich rodzice i dziadkowie mieli możliwość spotkać się, porozmawiać, mile spędzić popołudnie nierzadko odnajdując w samym sobie - uśmiechnięte dziecko.