VII Szachowe Grand Prix Terespola, runda 1 - 12.03.2017

 W dniu 12.03.2017 r. (niedziela) w Miejskiej Bibliotece Publicznej rozpoczęliśmy VII Szachowe Grand Prix Terespola, sesja 1 – wiosenna. Do gry zgłosiło się 46 zawodników z powiatu bialskiego i powiatów ościennych. Terespol reprezentowało aż 29 zawodników.

GALERIA >>>>>

Rozgrywki tradycyjnie były podzielone na 4 kategorie, których najwyższe miejsca zajęli:

- kobiety:

 1. Golwiej Paulina z Sarnak,

 2. Michalak Marta z Terespol,

 3. Nurzyńska Hanna z Międzyrzeca Podlaskiego,

- chłopcy do 12 lat:

 1. Kukawski Wiktor z Międzyrzeca Podlaskiego,

 2. Dobosiewicz Dawid z Sosnowe,

 3. Lesik Mikołaj z Terespola,

- chłopcy do 18 lat:

 1. Niczyporuk Jakub z Łukowa,

 2. Prokopiuk Marek z Terespola,

 3. Pytka Piotr z Terespola,

- kategoria open:

 1. Uściński Marek z Łomaz,

 2. Skonieczny Marek z Białej Podlaskiej,

 3. Dudek Marcin z Terespola.

Jak zawsze panowała rodzinna atmosfera i gra w duchu fair play. Dla podniesienia dobrego ducha zawodów pan Janusz Sałtrukiewicz odegrał na harmonijce ustnej utwór ze swojego repertuaru. Nie zawiedli nas nasi seniorzy Antoni Jakuszko 85 lat, Augustyn Kuszneruk 83 lata, Janusz Sałtrukiewicz 76 lat oraz Leon Kupryś 73 lata. Najmłodsi to Jakub Machnowski 7 lat, Dobosiewicz Dawid i Michał Pietraszuk po 8 lat.

 

Wszyscy zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodą rzeczową. Miedzy rozgrywanymi rundami uczestnicy częstowali się pączkami zakupionymi przez Fundację SEDEKA ,,Zdążyć z pomocą” Grupa OPP 10012– Bogusława Hawryluk-Matalińska oraz innymi smakołykami.

 

Jako organizatorzy jesteśmy zadowoli, że wszyscy zawodnicy wyjechali z Terespolu nagrodzeni i zadowoleni. Zapraszamy na następny turniej już w kwietniu, data zostanie ogłoszona na na stronie internetowej portalu chessarbiter, stronie i portalach MOK Terespol w lokalnych mediach oraz na plakatach.

Marek Ferens, Sławomir Leszek