X Koncert Noworoczny 28.02.2017 - Relacja

Dziesiąty jubileuszowy Koncert Noworoczny odbył się w sali gimnastycznej terespolskiego liceum w niedzielę 26 lutego br. Wręczono nagrody za Przedsięwzięcie Roku i Zasłużony dla Miasta Terespol. W ramach imprezy Koło Miłośników Fortyfikacji i Historii świętowało swoje 5-lecie działalności.

Z okazji 10-lecia imprezy przygotowano zarówno bogaty program artystyczny i rozbudowaną dekoracje sceniczną. Zamontowany został wysokiej klasy projektor, ekran oraz rampa, do której przytwierdzone zostały dodatkowe światła, dzięki czemu bogaty program artystyczny miał wyjątkową oprawę wizualną.

GALERIA >>>>>>>

FILM BiperTV >>>>>>

Goniec Terespolski >>>>>

Biała24 >>>>>

Słowo Podlasia >>>>>

10 lat Koncertu Noworocznego >>>>>

5 lat Prochowni >>>>>

Program rozpoczął się od występu chóru Corda Vox pod kierownictwem Tomasza Jezuita. Następnie organizatorzy: burmistrz Jacek Danieluk, przewodniczący rady miasta Jarosław Tarasiuk, dyrektorka MOK Anna Pietrusik oraz prezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol Krzysztof Badalski powitali licznie zebraną publiczność i zaproszonych gości, po czym zaprosili do obejrzenia filmu podsumowującego 10-lecie Koncertu Noworocznego. Było dużo ciekawych zdjęć i urywków filmowych z poprzednich edycji. Po projekcji wręczono podziękowania dla grupy osób, które są związane z tym wydarzeniem od początku.

Tego wieczoru wyświetlony został jeszcze jeden film przedstawiający pięcioletnią działalność Koła Miłośników Fortyfikacji i Historii zajmującego się zabytkową prochownią, która pełni w regionie rolę mini muzeum i jest jedną z najważniejszych wizytówek miasta. Po filmie członkowie koła zostali nagrodzeni za wkład w upowszechniania kultury i lokalnej historii. Głos zabrał Jerzy Czernik dziękując od siebie wszystkim za wsparcie, jakie Koło otrzymuje.

Oba filmy: X-lecie Koncertu Noworocznego i 5-lecie Koła Miłośników Fortyfikacji i Historii zostały wyprodukowane przez prezesa Stowarzyszenia Krzysztofa Badalskiego i Tomasza Oleszczuka (Trio Dance).

Tradycyjnie ogłoszono wyniki konkursu na Przedsięwzięcie Roku, który wygrała firma BARD Agnieszki Drab za remont Restauracji ,,Galeria Smaków”. Nominowani byli również: Gmina Miasto Terespol za przebudowę dróg i chodników i Wspólnota Mieszkaniowa ,,Reymonta 4” za wykonanie termoizolacji i remont swoich budynków.

Nagrodę Zasłużonego dla Miasta Terespol otrzymał Andrzej Korbal – nauczyciel wf-u w ZSO nr1, działacz sportowy, organizator niezliczonych zawodów i turniejów, propagator wielu dyscyplin sportowych w tym: piłki nożnej, lekkoatletyki i icesstocka.


 Na scenie w międzyczasie zaprezentowali się, najpierw sam a potem przy akompaniamencie brata-gitarzysty Andrzeja vel ,,Smukłego” - Janusz Maleńczuk ceniony w regionie wokalista, muzyk oraz młoda piosenkarka Angelika Malavka z Brześcia specjalizująca się m.in. w piosence francuskiej.

Gwiazdą wieczoru był zespół MUZZART z Brześcia. Siedmioosobowy zespół (akordeon, saksofon, pianino, bas, gitara i perkusja) z piękną wokalistką w składzie zaprezentował set przebojów muzyki francusko, angielsko, rosyjsko, polskiej. Koncert tej grupy był niesamowity i z pewnością na długo zapadnie publiczności w pamięci.

Ciekawą atrakcją była nagroda pieniężna ufundowana przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol. Każdy otrzymał los z numerkiem. Wylosowany szczęśliwiec z numerkiem 00392 otrzymał nominał 100zł.

Koncert Noworoczny zakończyła salwa na 4 armaty przygotowana przez członka zarządu Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol Bogdana Greczuka.

 

Organizatorami Koncertu Noworocznego byli:

- Urząd Miasta Terespolskie

- Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol

- Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu

- Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Terespolu

- Koło Miłośników Fortyfikacji i Historii

 

Podziękowania:

  • Tomasz Oleszczuk (Trio Dance) za obsługę akustyczną i świetlną,
  • Piotr Badalski firma VIBE za sprzęt multimedialny i obsługę projekcji filmowych,
  • Michał Trantau i Radek Plandowski z Konferansjerzy.net za prowadzenie imprezy,
  • Agnieszce Drab, właścicielce restauracji Galeria Smaków za poczęstunek,
  • oraz wszystkim osobom, które montowały i demontowały scenę, rampę, dekoracje, nagłośnienie, oświetlenie, ekran i projektor.