II Otwarty Turniej Szachowy pod patronatem senatora RP - 29.01.2017

 II Otwarty Turniej Szachowy pod Patronatem Senatora RP Grzegorza Biereckiego odbył się 29 stycznia br w Miejskiej Bibliotece Publicznej i okazał się sukcesem organizacyjnym i sportowym.

Otwarcia dokonał zarząd Klubu Szachowego MOK „Debiut” Terespol - Sławomir Leszek i Marek Ferens wraz z asystentem społecznym senatora - Wojciechem Gałabudą.


GALERIA >>>>>>>>

W turnieju uczestniczyło 58 zawodników z Terespola, Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Parczewa, Sarnak, Łomaz, Węgrowa, Łukowa, Nowosiółek, Sosnowe koło Mińska Mazowieckiego, Kodnia, Koroszczyna, Sławatycz oraz miłośnik szachów z San Diego w USA.

Turniej był podzielony na 4 kategorie:

- kobiety:

 1. Aleksandra Lisiecka

 2. Joanna Szymańska

 3. Paulina Galwiej wszyscy z Sarnak

- do lat 12:

 1. Wiktor Kukawski z Międzyrzeca Podlaskiego

 2. Robert Tymoszuk z Międzyrzeca Podlaskiego

 3. Dawid Dobosiewicz z Sosnowe

- do lat 18:

 1. Jakub Żurawicki z Węgrowa

 2. Grzegorz Olichwirowicz z Białej Podlaskiej

 3. Jakub Niczyporuk z Łukowa

- Open:

 1. Marcin Dudek z Terespola

 2. Zenon Tarasiuk z Koroszczyna

 3. Marek Uściński z Łomaz 

Rywalizacja, jak zwykle, była zacięta do ostatniej partii. Cieszy liczne przybycie zawodników z Terespolu (25 osób) w różnym wieku. Świadczy to o zaszczepieniu w lokalnej społeczności zainteresowania szachami, co uważamy za nasz sukces.

Organizatorzy byli mile zaskoczenie nie tylko wysoką frekwencją ale także zaszczyceniem obecnością przez: pana Roberta Gmitruczuka - Wojewodę Lubelskiego, pana Mariusza Kiczyńskiego - Przewodniczącego Rady Powiatu Bialskiego, pana Jacka Danieluka - Burmistrza Miasta Terespol, wielkiego miłośnika szachów, pana Marka Uścińskiego - Radnego Powiatu Bialskiego oraz panią Justynę Sowę – Radną Miasta Terespol, którzy wypowiedzieli dużo ciepłych słów na temat tej królewskiej gry.

Należy wspomnieć również o przybyciu zaprzyjaźnionych klubów z Międzyrzeca Podlaskiego w osobie pana Tadeusza Węgrzyniaka, z Białej Podlaskiej w osobie pana Krzysztofa Klimaszewskiego.

Mamy nadzieję na kontynuacje tak rozwijającej się szlachetnej gry oraz wsparcie ludzi mający wpływ na rozwój szachów. Jesteśmy miejscowością o niewielkiej ilości mieszkańców ale o ludziach o wielkim duchu tworzenia.

Szczególne podziękowania należą się Fundacji ,,Kocham Podlasie" Senatora RP Grzegorza Biereckiego w osobie przedstawiciela pana Kamila Paszkowskiego, Fundacji Spróbuj Ponownie z Nami w osobie pana Tomasza Niedzwiedziuka, Stowarzyszeniu ,,Bugowiaki" oraz panu Jarosławowi Nurzyńskiemu.

Zapraszamy na następne nasze turnieje, które będą ogłaszane na portalach internetowych w lokalnej prasie oraz na plakatach.

 

Marek Ferens, Sławomir Leszek