III Turniej Szachowy w ramach obchodów Tygodnia Papieskiego - 16.10.2016 - Relacja.

 W dniu 16 października 2016 roku dokładnie w 38 rocznicę wyboru papieża Jana Pawła II, Polaka, odbył się III Otwarty Turniej Szachowy zwany ,,Papieskim" w czasie kiedy kościół katolicki obchodzi tzw. Tydzień Papieski.

Tego dnia w sali katechetycznej w Terespolu zgromadziło się 18 szachistów w tym troje z Białej Podlaskiej, by uczcić wybór Polaka Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

GALERIA >>>>>>>>>

Na wstępie przed całym gronem Janusz Sałtrukiewicz odegrał na harmonijce ,,Barkę" - ukochaną pieśń papieża a potem zawody otworzył ksiądz Artur Stefaniak. Symbolicznie wykonał kilka pierwszych ruchów z najstarszym zawodnikiem Januszem Sałtrukiewiczem.

W kilku słowach zwrócił na nauczanie Jana Pawła II z którego to my powinniśmy brać przykład.

Dostosowali się do tego najmłodsi szachiści, którzy grali bardzo fair play a najbardziej dżentelmeński z nich Mateusz Pastuszuk otrzymał pamiątkowy dyplom.

W sportowej rywalizacji zwyciężył Witold Pytka 6.0 pkt. przed Mateuszem Prokopiukiem 5.5 pkt. i Leonem Kuprysiem 5.0 pkt wszyscy z Terespola. Następne miejsca zajęli:

 1. Janusz Sałtrukiewicz

 2. Marek Prokopiuk

 3. Sławomir Leszek

 4. Marcin Dudek

 5. Daniel Pawlak Biała Podl.

 6. Dawid Płandowski

 7. Rafał Uss Białej Podl.

 8. Marta Michalak

 9. Mateusz Stawski

 10. Marek Ferens

 11. Jakub Pastuszak

 12. Piotr Pytka

 13. Kacper Machnowski

 14. Mateusz Pastuszuk

 15. Piotr Uss Biała Podl.

  Sędziował Marek Ferens

  Turniej szachowy zakończyli ks. Artur Stefaniak ze Sławomirem Leszkiem którzy wręczali zwycięzcom i najmłodszym uczestnikom dyplomy i nagrody

  Turniej nie odbyłby się gdyby nie zaangażowanie parafii Świętej Trójcy w Terespolu w osobach proboszcza Zdzisława Dudka oraz księdza Artura Stefaniaka oraz klubu szachowego MOK ,,Debiut" Terespol w osobach Janusza Sałtrukiewicza, Sławomira Leszka oraz Marka Ferensa.

                                                                          Tekst i foto: Marek Ferens