Koncert Piosenki Białoruskiej w parku miejskim - 10.07.2016. Relacja.

 W niedzielę w parku miejskim odbył się koncert białoruskich zespołów ludowych pochodzących z Brześcia i okolic. W repertuarze występujących zespołów znalazły się piosenki i przyśpiewki ludowe: białoruskie, ukraińskie oraz polskie, a także znane przeboje muzyki estradowej. Kapele zaprezentowały się w tradycyjnych, zdobionych strojach ludowych. Licznie zebrana terespolska publiczność bawiła się świetnie.

GALERIA >>>>>>>>>>>>>

Pierwsi zaprezentowali się Ostromiecziewskije Żaurki (Ostromiecziewo k/Brześcia) – instrumentalno-wokalny zespół dziecięco-młodzieżowy. Na uwagę zasługiwało instrumentarium. Obok klawiszy i akordeonu można było usłyszeć także klasyczne cymbały.

Następnie na scenie pojawiły się kobiety z zespołu wokalnego Chmielskie Wołodcugi (Żabinka k/Brześcia). Śpiewy, choreografia i żarty liderki skutecznie rozbawiły publiczność.

Kolejny zespół to Błagowiest (Czierniawszczyce k/Brześcia) złożony z 4 wokalistów również wywołał wiele oklasków.

Na zakończenie pojawiły się Ostromiecziewskieje Ljawony (Ostromiecziewo), które swoją muzyką i charyzmą sprawili, że co odważniejsi zaczęli tańczyć pod sceną.

Pomiędzy zespołami zaprezentowali się okazyjnie trzej panowie grający na harmonijkach ustnych: Janusz Sałtrukiewicz z Terespola oraz Wiesław Mikiciuk i Henryk Mościbrodzki z Łomaz.

Pierwszy tego rodzaju koncert okazał się strzałem w dziesiątkę. Z pewnością jeszcze go powtórzymy.

Dziękujemy wszystkim przybyłym mieszkańcom Terespola i okolic za wspólnie mile spędzony czas i zapraszamy 31 lipca na stadion miejski, gdzie podczas festynu wystąpią m.in. LADY PANK, Czadoman, Andrzej Rosiewicz, Kruk i DJ Hazel.