VI Szachowe Grand Prix Terespola. Runda 1 - 14.02.2016 Relacja

 ,,Walentynkowe" VI Grand Prix Terespola w Szachach. Runda 1 - zimowa.

 

Walentynkowa sesja zimowa w szachach odbyła się 14 lutego 2016 roku w MOK Terespol. Partie były zróżnicowane, zacięte i stojące na wysokim poziome ze względu na duże zróżnicowanie zawodników pod względem miejscowości, które reprezentowali.

W turnieju wzięło udział aż 32 zawodników z Terespola, powiatu bialskiego i okolic.

GALERIA >>>>>>>>>>>>>>

Filmik >>>>>>>>

Wyniki pierwszej rundy przedstawiają się następująco:

W kategorii Open czyli powyżej 18 lat zwyciężył Witold Pytka 7pkt., który w pokonanym polu zostawił: (2)Sławomira Leszka 5.0 pkt. (3)Marcina Dudka 5.0 pkt oraz Janusza Sałtrukiewicza i Marka Ferensa 4.5 pkt. Wszyscy z Terespola.

W kategorii do lat 18:

1. Mateusz Prokopiuk 5.5 pkt. Terespol

2. Grzegorz Olichwirowicz 5.0 pkt. Biała Podl.

3.Jakub Niczyporuk 5.0 pkt Konstantynów.

Kategoria do 12 lat:

1. Filip Sienkiewicz 4.0 pkt Konstantynów

2. Piotr Pytka 3.0 pkt. Terespol

3. Robert Tymoszuk 3.0 pkt. Międzyrzec Podl.

Kategoria dziewczęta:

1. Oliwia Korszeń 3.0 pkt. Grabanów

2. Aleksandra Kuźmicz 3.0 pkt. Biała Podl.

3. Anita Bazyluk 3.0 pkt z Puknianki.

 

Najmłodszymi uczestnikami zawodów byli: Franciszek Korszeń 7 lat z Grabanowa i Karolina Tymoszuk 8 lat z Międzyrzeca Podl. Natomiast najstarszymi seniorami byli: Leon Kupryś i Janusz Sałtrukiewicz z Terespola.

Warto zwrócić uwagę na bardzo dobry wynik Witolda Pytki, który wygrał wszystkie partie, oraz szachistów z Terespola zdecydowanie wygrywających w dwóch kategoriach wiekowych.

Miłym zaskoczeniem dla organizatorów, a byli nimi tradycyjnie Marek Ferens i Sławomir Leszek z klubu MOK „Debiut” Terespol, było pojawienie się Wójta Gminy Rokitno p. Jacka Szewczuka, który przybył z dwójką dzieci. Był zafascynowany organizacją i przebiegiem turnieju i chce skorzystać z naszych doświadczeń w propagowaniu szachów na swoim terenie.

Organizatorzy są dumni, że szachy są mile widziane, postrzegane i doceniane nie tylko w Terespolu, ale też poza jego granicami. Rodzina szachowa powiększa się, a my ze swojej strony służymy pomocą w nauce i propagowaniu tej pięknej królewskiej gry.

Warto dodać, że turniej nie mógłby się odbyć, gdyby nie wsparcie Urzędu Miasta Terespol, szczególne podziękowanie dla Burmistrza Jacka Danieluka i p. Waldemara Bujalskiego oraz terespolskiemu MOK i tu dobrym duchem szachowym jest Łukasz ,,Pogo" Pogorzelski.

Wszystkich szachistów zapraszamy na następną sesję wiosenną, która odbędzie się w połowie kwietnia tego roku.

Tekst i foto: Marek Ferens