Turniej Szachowy o Puchar senatora RP Grzegorza Biereckiego - relacja.

W Terespolu, dnia 24.01.2016 r. w sali Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się turniej szachowy pod patronatem Senatora RP Grzegorza Biereckiego. Wydarzenie otworzył asystent społeczny senatora, Wojciech Gałabuda, życząc uczestnikom dobrych wyników i wytrwałości w rywalizacji. Burmistrz Terespola, Jacek Danieluk, zwrócił uwagę na organizację turnieju i frekwencję, zapewniając o poparciu w dalszych działaniach popularyzujących szachy w Terespolu. 

Do rywalizacji przystąpili zawodnicy z Węgrowa, Łomaz, Konstantynowa, Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Grabanowa oraz Terespola i okolic, rywalizowano na dystansie 7 rund po 15 min.

GALERIA >>>>>>>>>>>>>>

W kategorii kobiet zwyciężyła Aleksandra Żurawicka z Węgrowa przed Aleksandrą Kuźmicz z Białej Podlaskiej i Martą Michalak z Terespola. 

W kategorii mężczyzn do lat 12 zwyciężył Wiktor Kukawski z Międzyrzeca Podlaskiego przed Cezarym Sobechowiczem z Łomaz i Filipem Sienkiewiczem z Konstantynowa.

Do lat 18 zwyciężył Jakub Żurawicki z Węgrowa przed Grzegorzem Olichwirowiczem z Białej Podlaskiej i Mateuszem Prokopiukiem z Terespola.

W kategorii open zwyciężył Michał Uściński przed Markiem Uścińskim, obaj z Łomaz i Witold Pytka z Terespola.

Najmłodszym zawodnikiem był Franek Korszeń z Grabanowa, lat 7, a najstarszym Janusz Sałtrukiewicz z Terespola, lat 75.

Rywalizacja o laur zwycięstwa trwała do ostatniej partii. Budującym jest uczestnictwo pokaźnej grupy najmłodszych zawodników do lat 12.

Turniej nie miałby miejsca, gdyby nie wsparcie Pana Senatora, fundatorów nagród rzeczowych: Fundacja „Kocham Podlasie” i Fundacja „Spróbuj Ponownie z Nami”. Organizatorami imprezy byli: Urząd Miasta Terespol, MOK Terespol, Klub Szachowy MOK „Debiut” Terespol.

Mamy nadzieję na kontynuację i promocję tej królewskiej gry w roku następnym.

Klub Szachowy MOK „Debiut”