Akcja ,,Bicie rekordu ratowania życia" wspólnie z WOŚP - 16.10.2015

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje różne akcję miedzy innymi " Bicie Rekordu Ratowania Życia" w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować", który jest prowadzony przez Fundację nieprzerwanie od 2006 roku. W dniu 16-10-2015 (piątek) Sztab WOŚP działający przy MOK TERESPOL wziął, tak jak ponad tysiąc innych sztabów z całego kraju, udział w tym ogólnopolskim wydarzeniu.

GALERIA >>>>>>>>>>>>

Przedsięwzięcie odbyło się w hali sportowej MOK Terespol i polegało na ćwiczeniach resustytacji krążeniowo – oddechowej (masaż serca i sztuczne oddychanie – 30 uciśnień klatki piersiowej i dwa wdechy) non-stop przez 30 minut. W akcji brały udział dzieci i młodzież z Terespolskich szkół i przedszkola miejskiego. Całą akcję koordynowała pani Kasia Polaczuk (szefowa sztabu) wraz z panem Grzegorzem Jakuszko z ZSP nr1 i panem Maciejem Bednarzakiem na co dzień pracującym w Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Białej Podlaskiej.

 Dane poglądowe, które do tej pory spłynęły do Fundacji wskazują na to, że dotychczasowy rekord z 2013 roku został pobity.

Na koniec można dodać, że gdyby więcej ludzi umiało udzielać pierwszej pomocy w nagłym zatrzymaniu krążenia, 100,000 osób rocznie w Europie mogłoby żyć – twierdzi Europejska Rada Resuscytacji, która 3 lata temu, dzień 16. października ustanowiła Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca.

Tekst: K.Polaczuk

Foto: D. Izdebska

Strona wydarzenia - http://www.wosp.org.pl/fundacja/aktualnosci/do_bicia_rekordu_zglosilo_sie_ponad_tysiac_instytucji