Obchody upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3 Maja - 03.05.2015.

224 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, pierwszej tego rodzaju w Europie i drugiej na świecie, rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. Świętej Trójcy. Następnie zebrani mieszkańcy przemaszerowali wspólnie pod Pomnik Niepodległości i 300-lecia Nadania Praw Miejskich. Obecne były poczty sztandarowe: Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Kresowego Bractwa Strzelców Kurkowych im. Orła Białego, Straży Granicznej oraz terespolskich szkół publicznych.

GALERIA >>>>>>>>>>>>>>>>>>

Po wysłuchaniu hymnu w wykonaniu chóru Klubu Seniora ,,Srebrny Włos” liczne zebrane delegacje: władz miasta, instytucji i organizacji społecznych składały wieńce upamiętniając tym samym, poległych za niepodległość naszej ojczyzny. Na zakończenie oficjalnej części ponownie zaprezentował się chór ,,Srebrny włos” wykonując kilka pieśni okolicznościowo-patriotycznych.

Po występie zebrani mieszkańcy Terespola i okolic udali się na teren Prochowni, gdzie Koło Miłośników Fortyfikacji i Historii przygotowało dwie nowe wystawy historyczne, dotyczące: Konstytucji 3 Maja i Roku Legionów.