Wystawa komiksu i ilustracji DANIELA ,,GEDEONA" GRZESZKIEWICZA i Tomasza Badalskiego - 12.04.2015 - Relacja

W sali konferencyjnej Miejskiej Bibliotece Publicznej w Terespolu w niedzielę 12 kwietnia miała miejsca wspólna wystawa Daniela Gedoena Grzeszkiewicza cenionego w kraju i za granicą artysty, ilustratora, grafika, twórcy komiksu oraz Tomasza Badalskiego świetnie zapowiadającego się młodego artysty z Terespola. Pomysł na wydarzenie powstał podczas warsztatów szkicu i grafiki komiksowej prowadzonych jesienią 2014 r. przez wyżej wspomnianego Gedeona. Warsztaty odbyły się w ramach projektu realizowanego przez MOK Terespol Dom Kultury+ ,,Inicjatywy Lokalne 2014” dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Pomysłodawcą tych warsztatów był właśnie Tomasz Badalski.

GALERIA z wystawy >>>>>>>>>>>

Daniel Grzeszkiwicz aka Gedoen to uznany twórca komiksów z wieloma sukcesami na koncie. Podczas wystawy można było oglądać Jego pracę z przestrzeni 17 lat twórczości! Jednym z jego największych sukcesów jest dwukrotne zwycięstwo na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier, które rokrocznie odbywa się w Łodzi. Udało mu się tego dokonać jako jedynemu w historii tego festiwalu. W chwili obecnej pracuje nad komiksem ,,L’or Du Rhin” (Złoto Renu), tworzy go dla francuskiego wydawnictwa L'editions du Long Bec.

Galeria Daniela Grzeszkiewiczahttp://danielgrzeszkiewicz.deviantart.com/gallery/

Galeria Tomasza Badalski - https://artstation.com/artist/badassky

Można było również podziwiać prace Tomasza Badalskiego, początkującego artysty z Terespola, którego domeną jest grafika komputerowa. Jego ambicją jest zostać profesjonalnym twórcą. Kolejną pasją Tomka są gry komputerowe. W chwili obecnej pracuje nad tworzeniem niezależnej gry o tytule ,,8 suns”.

Wystawa miała charakter jednodniowy i mimo to cieszyła się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że projekt na tak wysokim poziomie zachęci różnych twórców do wystawiania się w Terespolu co pozytywnie wpłynie na rozwój wrażliwości mieszkańców miasta na sztukę.