V Szachowe GRAND PRIX Terespola, runda 1 - 29.03.2015 - Wyniki.

V jubileuszowe Grand Prix Terespola w szachach, runda pierwsza.

Szachiści z Terespola, Sarnak i Łomaz uczestniczyli w I rundzie V jubileuszowego Grand Prix Terespola w Szachach. Turniej odbył się 29 marca br.

Zwyciężył Marek Uściński z Łomaz, a w pokonanym polu zostawił Darka Pawłowskiego i Marka Ferensa. Dalsze miejsca zajęli Piotr Fedorowicz, Sławomir Leszek i Kacper Wieczorek.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli.

Dziewczęta:

  1. Joanna Szymańska z Sarnak - 3 pkt.

  2. Maja Prokopiuk z Terespola - 1 pkt.

Chłopcy do lat 12.

  1. Kacper Wieczorek - Terespol - 4 pkt.

  2. Cezary Sobechowicz - Łomazy - 3 pkt.

  3. Aleksander Malinowski - Sarnaki - 3 pkt.

Chłopcy do lat 16.

  1. Adrian Wudarski - Sarnaki - 3 pkt.

  2. Jakub Iwaniuk - Terespol - 2 pkt.

Kategoria Open.

  1. Marek Uściński - 7 pkt.

  2. Dariusz Pawłowski - 6 pkt.

  3. Marek Ferens - 5 pkt.

Turniej przebiegał w miłej i koleżeńskiej atmosferze. Największą niespodzianką turnieju był występ Kacpra Wieczorka, który w kat. do 12 lat zdobył zdecydowanie pierwsze miejsce i z każdym turniejem gra coraz lepiej!

Grand Prix Terespola w Szachach jest to turniej otwarty rozgrywany systemem szwajcarskim kontrolowanym w dystansie 7 rund. Tempo gry wynosi 15 min. dla zawodnika na całą partię.

Podzielony na kategorie wiekowe (do 12, do 16 i powyżej 16 lat oraz kobiet), składający się z 4 rund (zgodnie z porami roku), w którym udział może wziąć każdy. Organizatorzy przewidują nagrody. 

Zawody zorganizowali Marek Ferens z Sławomirem Leszkiem z klubu MOK „Debiut” Terespol z pomocą miejscowego Domu Kultury.

Następną sesję letnią organizatorzy przewidują zorganizować z okazji Dnia Dziecka. Będzie ona połączona tradycyjnie z turniejem rodzinnym, na który już dziś serdecznie zapraszamy!

Tekst: Marek Ferens