Warsztaty filmowe i fotograficzne w ramach projektu ,,Realizujemy terespolskie inicjatywy". Podsumowanie.

KOŁO MIŁOŚNIKÓW FORTYFIKACJI I HISTORII- Warsztaty filmowe i fotograficzne „Kamerą i aparatem promujemy Terespol” (podsumowanie)

W ramach projektu „Realizujemy terespolskie inicjatywy” otrzymaliśmy fundusze na zrealizowanie naszego pomysłu jakim były warsztaty „Kamerą i aparatem promujemy Terespol”. Poprzez te działania chcieliśmy stworzyć 2 filmy i folder o naszym mieście. W tym celu zaprosiliśmy do współpracy Radka Dąbrowskiego z Białegostoku - dziennikarza białoruskiego „Radia Racja”, animatora kultury, twórcę wielu nagradzanych w kraju amatorskich filmów (dokumentalnych i fabularnych) członka kolektywu Filmowe Podlasie Atakuje! oraz Adama Rymaszewskiego – społecznika, regionalistę, fotoreportera „Gońca Terespolskiego”. Obaj zgodzili się wziąć udział w przedsięwzięciu.

GALERIA >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

1. FILM - Terespol - ,,Widzimy miasto." -  https://www.youtube.com/watch?v=4eOJ1FcEvc8&list=PLc9en3MkamT-HajLnzlLJb61VegiJuTIm   

2. FILM - Prochownia Terespol - ,,Koleją losu XX-wiecznej fortyfikacji" - https://www.youtube.com/watch?v=H5P3-B9caN0 

FOLDER Terespola >>>>>>>>>>>>>>>>                                                                   (w zakładce ,,pliki do pobrania'', na samym dole)

Warsztaty filmowe trwały dwa weekendy: od 05-07 września i od 19-21 września br. Wzięła w nich udział młodzież gimnazjalna, ponadgimnazjalna oraz dorośli. Pierwszego dnia można było zapoznać się z niuansami kręcenia poszczególnych scen, kadrowania, ustawień kamery i kręconych obiektów. Następnie uczestnicy pod czujnym okiem instruktora „udali się w miasto” celem znalezienia najodpowiedniejszych ujęć do przyszłego filmu. Kolejne spotkanie miało na celu zrobienie dogrywek i zagłębienie technik montażu.

Warsztaty fotograficzne zorganizowaliśmy pomiędzy warsztatami filmowymi w trzeci weekend września (13-14). Na siedem uczestniczących osób czwórkę stanowiły uczennice z szkół podstawowych. Pan Adam nie skupiał się tylko na suchym przedstawieniu funkcji aparatu fotograficznego czy programów do obróbki zdjęć, ale zabrał również uczestników warsztatów na plenerowe fotografowanie najbardziej atrakcyjnych obiektów Terespola. Najlepsze ze zdjęć instruktora i jego podopiecznych zostały wykorzystane w folderze reklamowym miasta pt. „Terespol zaprasza”.

Dnia 11 listopada podczas Narodowego Święta Niepodległości miała miejsce premiera powarsztatowych filmów: o naszym terespolskim obiekcie zabytkowym „Prochownia” i drugiego - „Nasze miasto Terespol” (w formie teledysku) oraz wydanego niedawno folderu reklamującego Terespol.

 Chcieliśmy podziękować instruktorom, ludziom biorącym udział w warsztatach, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Terespolu i Narodowemu Centrum Kultury za umożliwienie zrealizowania naszych pomysłów.

Koło Miłośników Fortyfikacji i Historii 

 Warsztaty filmowe i fotograficzne odbył się dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury - Inicjatywy lokalne 2014