X Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych - 08.06.2014

W dniu 8 czerwca odbył się jubileuszowy X Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych. Od 3 lat do konkursu zgłaszają się zespoły spoza naszego powiatu, a to znacznie podnosi prestiż naszego przeglądu. Widzowie mają okazję zobaczyć jak tańczą zespoły z innych miast i regionów. Przegląd poprzedziły 4 godzinne warsztaty, które poprowadzili tegoroczni jurorzy z Lubelskiej Akademii Tańca: Joanna ,,Yoaśka” Miłosiewicz (dancehall), Aleksandra Bartylak (taniec współczesny), Przemek ,,Zbynio” Smyk (popping i locking) i Piotr ,,Prodiż” Czarnecki (hip hop, house). W zajęciach wzięło w nich udział około 70 tancerzy, którzy później tańczyli w części konkursowej.

GALERIA >>>>>>>>>>>>>>>

Terespol, gościł w tym roku formacje taneczne z Koroszczyna, Białej Podlaskiej, Łosic, Międzyrzeca Podlaskiego i Chełma. W konkursie wzięły udział: Akademia Art Factory (ŁDK Łosice), Manufaktura (Szkoła Tańca Agnieszki Dudziuk- Łosice), Dance Academy Studio (KK ”Piast”- Biała Podlaska), Kontrakcja, Kontra I i Kontra II (Biała Podlaska), Fleszaki, Flesz-Mini, Flesz-Midi oraz Flesz Dance Company (MOK Terespol), Sezamki (MOK Międzyrzec Podlaski), The East Border Crew (GOK Koroszczyn) i Ballo I, Ballo II (Chełm). W czterech kategoriach wiekowych (5-8 lat, 9-12 lat, 13-16 lat i powyżej 16 lat) obejrzeliśmy łącznie 38 układów tanecznych. W stylu hip hop mogliśmy zobaczyć 12 choreografii, 19 choreografii show dance, 3 w stylu modern dance, 2 małe formy taneczne i 2 układy break dance. Wszyscy tańczyli na 100%, nikt się nie oszczędzał.

Publiczność żywo reagowała na każdy zespół, nikomu nie żałowała braw. Największe wrażenie robiły najmłodsze dzieci, pełne zapału i energii szalały na naszej scenie w fantastycznych kostiumach. Starsi byli niezwykle skoncentrowani, starali się wytańczyć wszystko idealnie, przekazać swoje emocje i treść swoich układów. Działo się bardzo dużo na tej dużej scenie, potwierdzą to Ci, którzy przyszli do nas w to niedzielne upalne popołudnie, za co bardzo jesteśmy wdzięczni.

 

Nasze cztery zespoły wypadły bardzo dobrze, a nie jest tak łatwo tańczyć przed własną publicznością, trema jest o wiele większa, bo tancerze czują na sobie dużą odpowiedzialność i nie chcą nikogo zawieść. Dziękujemy za gorący doping, oklaski i ciepłe słowa. Jury miało niełatwe zadanie, jak wybrać najlepszych z najlepszych, ale po godzinie intensywnych obrad, otrzymaliśmy wyniki konkursu. Nasi jurorzy osobiście ogłosili wyniki i wręczyli zwycięzcom nagrody: dyplomy, puchary, statuetki i nagrody pieniężne ufundowane przez Starostwo Powiatowe, MOK Terespol, Krzysztofa Kwiatkowskiego (sklep hydrauliczno-narzędziowego ,,MAJSTER” w Terespolu) oraz Agnieszka Brela (firma ,,Euro Rail” Sp. z o.o.).

 

Wyniki konkursu:

 • Kategoria 5-8 lat

 1. Akademia Art Factory Mini Kids (Łosice) za układ - ,,Hiphopowe miasto”

 2. Zespół Tańca Jazzowego Ballo Junior (Chełm) za układ - ,,Śniadanie u myszy”

 3. Fleszaki (Terespol) za układ - ,,Money”

 

 • Kategoria 9-12 lat

 1. Ballo II (Chełm) - ,,Madagaskar”

 2. Sezamki (Międzyrzec Podlaski) ,,A śmieci do...”

 3. Ballo II (Chełm) - ,,Włam”

 

 • Kategoria 13-16 lat

 1. Dance Akademy Studio (Biała Podlaska) - ,,Like this”

 2. Dance Akademy Studio - ,,Zegar”

 3. Kontrakcja (Biała Podlaska) - ,,Spod twojej władzy”

 

 • Kategoria powyżej 16 lat

 1. Dance Akademy Studio (Biała Podlaska) - ,,W sieci”

 2. Ballo I (Chełm) - ,,Anioły”

 3. FLESZ Dance Company - ,,Slow it”

 

- Kategoria breakdance – The East Border Crew (Koroszczyn) - ,,My tu tylko sprzątamy”

- Kategoria show dance – Ballo I (Chełm) - ,,Pajęczyna”

- Kategoria hip hop – Dance Akademy Studio (Biała Podlaska) - ,,Full cap”.

- GRAND PRIX – BALLO II (Chełm)

 

Dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób, ta impreza była naprawdę udana. W świetnie udekorowanej sali (p. Danuta Izdebska) głośno i wyraźnie było słychać muzykę (p. Tomasz Oleszczuk), pięknie śpiewały zaproszone wokalistki pod kierownictwem Tomasza Jezuita, a konferansjerką była stażystka MOK Terespol - Kamila Korneluk. Wszystkim zaangażowanym w organizację tego przeglądu serdecznie dziękujemy, a naszą wierną i niezawodną publiczność zapraszamy już za rok. 

Tekst

Magdalena Wieczorek