Piknik majowy ,,Rodzinne grillowanie" w terespolskim parku - 11.05.2014 - RELACJA

W dniu 11.05.2014 w Parku miejskim w Terespolu odbył się Piknik Majowy ,,Rodzinne Grillowanie". Inicjatorem organizacji tej imprezy było Regionalne Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Nadbużańskiej „Bugowiaki” przy wsparciu Urzędu Miasta oraz MOK w Terespolu. Głównym założeniem organizatora było zaproszenie mieszkańców Terespola do wspólnego spędzenia niedzielnego popołudnia na świeżym powietrzu.

Aby bardziej zachęcić mieszkańców miasta do wspólnej zabawy przygotowany był program artystyczny. Wystąpili między innymi - Kabaret „TEN ” z Osiedlowego Domu Kultury „Eureka” w Białej Podlaskiej. Swoje możliwości wokalne prezentowały dzieci i młodzież ze szkół w Terespolu. Odbyło się kilka konkursów, w tym konkurs plastyczny o nagrodę główną Naczelnika Sekcji Prewencji Policji w Terespolu. Dzieci ochoczo brały udział w ciekawych konkursach i zabawach sportowych, które prowadziła Katarzyna Polaczuk.

GALERIA >>>>>>>>>>>>>>>>

GALERIA Gońca Terespolskiego >>>>>>>>>>>

Niewątpliwą atrakcją była prezentacja motocykli przez grupę niezrzeszoną - ,,harlejowcy" skupiający miłośników motocykli z Terespola i okolic, oraz gościnnie przez motocyklistów z Klubu Motocyklowego „GROM”. Dzięki nim dzieci miały dodatkowe atrakcje - możliwość przejażdżki na motorze a także udział w konkursie tzw. „Rowerowym torze przeszkód”. Konkurs poprowadził prezes Klubu Motocyklowego ,,Grom" - Zdzisław Kozłowski. Nagrody w tym konkursie ufundował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej a dyplomy KM „Grom”.

Każdy uczestnik konkursów, rozgrywek sportowych czy występów był nagradzany słodką niespodzianką w postaci pączków, które oprócz wielu innych nagród, ufundowała Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą" Grupa OPP Nr.12 w Koroszczynie.

Regionalne Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Nadbużańskiej „Bugowiaki” za wsparcie inicjatywy bardzo dziękuje burmistrzowi Jackowi Danielukowi, dyrektor MOK Annie Pietrusik, sponsorom, oraz grupie wolontariuszek, a w szczególności Ewie Danieluk za sprawne prowadzenie imprezy.

Mamy nadzieję, że był to I Piknik Majowy, który rozpoczął cykl kolejnych rodzinnych imprez w Terespolu.

                                                                     

                                                                                                                    Bogusława Hawryluk-Matalińska

                                                                                                                                RSPZN ,,Bugowiaki"