II miejsce Flesz Dance Company podczas Turnieju Tańca Nowoczesnego w Łosicach - 12.04.2014

12 kwietnia 2014 roku odbył się XI Otwarty Turniej Tańca Nowoczesnego w Łosicach. Jest to konkurs, w którym biorą udział soliści, duety, miniformacje i formacje w trzech kategoriach tanecznych: disco dance, show dance i hip hop. Rozgrywany jest w czterech kategoriach wiekowych.

Startują tam świetnie przygotowani tancerze i zespoły m.in. z Siedlec, Sokołowa Podlaskiego, Białej Podlaskiej, Łosic, Białegostoku, Warszawy. Terespol wziął udział w tym konkursie po raz trzeci. W poprzednim roku zespół Flesz zdobył III miejsce w kategorii hip hop dorośli, co było sporym osiągnięciem, bo poziom konkursu zawsze jest tam wysoki.

 

W tym roku z MOK Terespol pojechały aż trzy zespołu. Swoje pierwsze starty miały Fleszaki (19 dziewczynek w wieku 7-8 lat) oraz Flesz-Mini (23 osoby w wieku 10-15 lat), to był ich pierwszy tak poważny konkurs, więc jak na debiut poszło im nieźle. O jakieś miejsca będziemy walczyć w przyszłym roku, teraz zdobywają doświadczenie, którego jeszcze im troszkę w Łosicach zabrakło.

Najstarsza grupa Flesz Dance Company tańczyła z numerem 341 pod sam koniec turnieju i w pięknym stylu wywalczyła II miejsce w kategorii hip hop dorośli !!! Mamy już drugi i to większy puchar z Łosic.

Jestem bardzo dumna z naszych dziewczyn, bo dały z siebie wszystko. Godnie reprezentowały nasze miasto. To spory sukces dla naszego zespołu, cieszymy się, że Terespol zaszedł tak wysoko. Dziękujemy wszystkim, którzy zawsze trzymają za nas kciuki i nam kibicują.

 

                                                                             Magdalena Wieczorek