Wystawa Papieska ,,I Ty możesz zostać świętym" w Prochowni - 06.04.2014 - 16.10.2014

W oczekiwaniu na kanonizację Papieża Jana Pawła II, która odbędzie się 27 kwietnia 2014 roku w Watykanie, otwarta została w terespolskiej zabytkowej Prochowni wystawa poświęcona życiu i pontyfikatowi papieża Jana Pawła II - pt. ,,I Ty możesz zostać świętym”.

Tuż po niedzielnej mszy św. w kościele pw. Trójcy Św., mieszkańcy Terespola i okolic udali się wspólnie do zabytkowej Prochowni. Na początek głos zabrał prezes Krzysztof Badalski, który reprezentował organizatorów. Przywitał gości i poprosił o przemówienie ks. wikarego Karola Nasiłowskiego oraz ks. dziekana Zdzisława Dudka.

GALERIA >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Po uroczystym przecięciu wstęgi, zaproszono zebranych ludzi do specjalnie przygotowanej sali poświęconej papieżowi Janowi Pawłowi II. Zwiedzających, opowiadając historie o poszczególnych eksponatach, oprowadzał ks. Nasiłowski, który był osobiście zaangażowany w przygotowanie wystawy. Zaciekawieni uczestnicy mieli okazję zobaczyć na wielu zdjęciach: dzieciństwo, lata młodości oraz chwile ukazujące Karola Wojtyłę – jako kapłana, biskupa, kardynała i papieża.

Można było również obejrzeć wydawnictwa książkowe, ręcznie wykonane obrazy, pamiątki i przedmioty związane z błogosławionym Janem Pawłem II. Nie zabrakło wartościowych eksponatów m.in.: kielicha i patery podarowanej przez papieża dla Kodnia w 1980r., kasku, który Jan Paweł II nosił wizytując fabrykę Solvay, monet okolicznościowych z Jego wizerunkiem oraz szat kardynalskich i papieskich.

Osoby, które nie były podczas otwarcia, mają szansę od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 14:00, w soboty i niedziele w godzinach 13:00 -14:00 przyjść i zobaczyć wystawę, która będzie dostępna do 16 października 2014 roku.

 Organizatorami wystawy są: Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol, Koło Miłośników Historii i Fortyfikacji, Klub Patriotyczny oraz Parafia pw. Trójcy Św., Urząd Miasta Terespol i Miejski Ośrodek Kultury.