XXII Finał WOŚP 2014

W niedzielę 12 stycznia, od wczesnego ranka, blisko 80 wolontariuszy zbierało na terenie Terespola pieniądze do puszek. W tym roku 22 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy grał pod hasłem: ,,Na ratunek. Na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki seniorów”. Zebrano łącznie 14974,97 tys. zł. W przeliczeniu na jednego mieszkańca, Terespol znów uplasował się wysoko w regionie.

GALERIA >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Galeria Goniec Terespolski >>>>>>>>

O godzinie 16 na hali sportowej w MOK rozpoczął się program kulturalno-rozrywkowy oraz aukcje gadżetów. Całość prowadził Mariusz Maksymiuk szef portalu informacyjnego RadioBiper. Imprezę otworzyły dzieci z Przedszkola Miejskiego, które zaprezentowały program taneczno-wokalny. Przedstawienie przygotowała p. Wiesława Sacharczuk. Później grą na akordeonie zaprezentowała się Dominika Maciuk a po niej dzieci z Szkoły Podstawowej nr 2 wystawiły jasełka. Przedstawienie przygotowała p Anna Kulhawczuk.

Kolejnym punktem programu był występ terespolskiego chóru Corda Vox, którego dyrygentem jest Tomasz Jezuit. Tuż potem zaprezentował się zespół złożony z Ojca Piotra i 2 synów: Jan Tytus (10 lat) i Fryderyk (8 lat) czyli Zdunkiewicz Skład z Białej Podlaskiej. Publiczność mogła usłyszeć utwory znanych zespołów rockowych takich jak: Kult czy KSU.

Kolejnym punktem programu były występy taneczne, czyli żeński Flesz Dance Company, który prowadzi Magdalena Wieczorek oraz breakdance'owy The East Border Crew (GOK Koroszczyn). Wykonywane choreografie podobały się publiczności.

O godzinie 19.00 na scenie pojawił się Jurij Stilski lider, wokalista, gitarzysta, kompozytor, najbardziej popularnej grupy rockowej w Białorusi – Daj Darogu !!! Grupa grała już w Terespolu w 2011 i 2012 roku w dawnej restauracji Świętokrzyska. Podczas tegorocznego finału wystąpił solo z gitarą akustyczną prezentując łagodniejsze wersje utworów swojego zespołu.

Tuż po występie Juriego przed budynkiem odpalone zostały fajerwerki – światełko do nieba. Gwiazdą wieczoru był natomiast zespół Sciana zespół rockowy z Brześcia rodem. Chłopaki w swojej muzyce łączą melodyjny wokal, mocne gitary i elektroniczne dźwięki dając słuchaczom ogromną dawkę pozytywnej energii. Przez blisko 15 lat działalności zagrali wiele koncertów, również w Polsce (w tym w Terespolu w Galerii Smaków w 2012 roku). Ich najnowszy album można przesłuchać tutaj >>>>>

Jak co roku obecna była grupa ASG ,,Korpus Wschodni”, którą wspiera grupa ,,Kłos” z Białej Podlaskiej oraz Straż Pożarna, która pilnowała ogniska na którym można było upiec kiełbaskę.

XX Finał WOŚP w Terespolu wspierają:

80 wolontariuszy,

Urząd Miasta Terespol, burmistrz miasta Jacek Danieluk, sekretarz miasta Józef Paderewski,

Sklep Hydrauliczno-Narzędziowy ,,MAJSTER” (Terespol, ul. Kodeńska),

Sklep RTV/AGD/GSM ,,OMEGA”, (Terespol, ul. Wojska Polskiego),

Hurtownia ,,PANTERA” (Terespol, Wojska Polskiego),

Pizzeria ,,SOLARE” (Terespol, Topolowa),

Restauracja ,,GALERIA SMAKÓW”, (Terespol, Wojska Polskiego),

PPHU ,,AGUSIA” (Terespol, Topolowa),

oraz Gminna Spółdzielnia ,,Samopomoc Chłopska”, (Terespol, Wojska Polskiego), Zakład Fryzjerski ,,OLIWIA”, (Terespol, Czerwonego Krzyża), Ochotnicza Straż Pożarna w Terespolu, Straż Graniczna w Terespolu, Komisariat Policji w Terespolu, Wspólnota Błotkowska, Ryszard Korneluk, Bartłomiej Terpiłowski, państwo Arseniukowie z Lebiedziewa, państwo Aleksandrukowie z Terespola, grupa ASG Korpus Wschodni w Terespolu i grupa Kłos z Białej Podlaskiej, Przedszkole Miejskie w Terespolu, ZSP nr1 w Terespolu, SP nr2 w Terespolu.

 

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, to dzięki Wam

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w Terespolu !!!