Festyn ,,NIEDZIELA W TERESPOLU" 21.07.2013 - Relacja !!!

Tegoroczny festyn pn ,,Niedziela w Terespolu”, podobnie jak poprzednimi laty, odbył się w trzecią niedzielę lipca, czyli 21.07. Program był bardzo bogaty więc już od godziny 14.00 publiczność licznie gromadziła się na płycie stadionu. Gwiazdami wieczoru byli: Loka, C-BooL i Oddział Zamknięty. Natomiast gościem specjalnym festynu był Zbigniew Wodecki. Tradycyjnie przez cały dzień, na rzecz kilkuletniej Amelii i Oliwii, zbierane były do puszek pieniądze a na scenie prowadzona była aukcja charytatywna. Zebrano łącznie 5672,85 zł.


GALERIA >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> (Goniec Terespolski)

GALERIA BIAŁA 24 1>>>>> 2>>>>> 3>>>>>

Program artystyczny rozpoczął się tuż po godzinie 14:00. Wystąpiła profesjonalna Orkiestra Miasta Brześć (Białoruś), która po przemarszu przez miasto zajęła miejsca na scenie. Orkiestrze towarzyszyli wokalistki i wokaliści. Wspólnie wykonali godzinny program złożony z pieśni białoruskich, rosyjskich i polskich. Po koncercie orkiestry zaśpiewały solowo utalentowane wokalistki z Terespola i okolic: Ewa Kowalczyk, Karolina Rubach, Marta Sawczuk i Katarzyna Iwaniuk.


Tuż po nich na scenę wkroczyli Hetmańscy Sarmaci (Zamość), prezentując w pięknych szlacheckich strojach, polskie piosenki biesiadne. Później przyszedł czas na oficjalne otwarcie festynu, które poprzedził występ Orkiestry Dętej Miasta Parczew. Po występie burmistrz Terespola Jacek Danieluk w towarzystwie przewodniczącego Rady Miasta Jarosława Tarasiuka oficjalnie powitał publiczność oraz zaproszonych gości. Obecny był również poseł na sejm RP Stanisław Żmijan. W części oficjalnej odbyły się także krótkie przemówienia i podziękowania.

Przyszedł wreszcie czas na gościa specjalnego. Był nim Zbigniew Wodecki (>>>>>). Artysta rozpoczął swój recital tuż po godzinie 17.00. Towarzyszyła mu Orkiestra z Parczewa. Nie zabrakło takich szlagierów jak: ,,Zacznij od Bacha”, ,,Chałupy welcome to” czy ,,Pszczółka Maja”. Publiczność bawiła się wyśmienicie. Wodecki czarował publiczność nie tylko śpiewem ale również grą na trąbce i skrzypkach. Po koncercie znów na scenie pojawili się Hetmańscy Sarmaci. Tym razem z w programie: Kresowyj Ansambl Lońki Marczukijewa oraz Don Corleone Show. Tę część programu przygotował i prowadził, w sposób bardzo profesjonalny, konferansjer - Ryszard Nowaczewski. W dalszej części imprezy mikrofon przejęli dobrze wszystkim znani, wieloletni współpracownicy: Michał Trantau i Radosław Plandowski (>>>>>>)


Około 19:30 rozpoczął się występ zespołu Casandra (>>>>>>), który składa się z 3 pięknych dziewcząt: wokalistki Casandry i jej tancerek. Zespół podbija listy przebojów muzyki disco-polo a jej utwory są już znane fanom. Nie zabrakło w Terespolu takich piosenek jak: ,,Miłość jest rytmem” i ,,Wszyscy razem”. Dziewczyny, mieszkanki naszego powiatu, dały świetne show, scena należała do nich. Po występie dziewczyny długo rozdawały autografy.

Bardzo energetyczny koncert dał zespół Loka (>>>>>). Chłopaki weszli na scenę w czasie deszczu, co nie przeszkodziło publiczności w dobrej zabawie. Wokalista i muzycy swoją pozytywną energią przegonili ulewę. Publiczność bawiła się świetnie. Zespół zaprezentował swoje największe hity, które stały się radiowymi przebojami: ,,Oczy miasta” i ,,Prawdziwe powietrze”. Publiczność śpiewała wspólnie z zespołem. Zespół dał świetny koncert.

Po zespole Loka przyszedł czas na legendę polskiej sceny rockowej, zespół na którym ,,wychowały się” pokolenia polaków. Oddział Zamknięty (>>>>>). Zespół jak na gwiazdę przystało, zaprezentował blisko 1,5 godzinny program. Od samego początku było dynamicznie, żywiołowo i rock n' rollowo. Publiczność szalała śpiewając wspólnie z wokalistą teksty starych nieśmiertelnych przebojów, takich jak: ,,Gandzia i Ja”, ,,Party”, ,,Gdyby nie Ty” ,,Ten Wasz Świat”, ,,Rzeka” ,,Ich marzenia” czy ,,Obudź się”. Panowie pokazali najwyższą klasę. Nie zabrakło bisów. Tego koncertu nie zapomną zarówno najmłodsi jak i najstarsi fani zespołu.

Kolejnym wykonawcą, który pojawił się na scenie był czołowy przedstawiciel polskiej sceny elektro/house – Dj C-BooL (>>>>>). Zaprezentował pierwszą odsłonę swojego nowego projektu imprezowego InterActions by C-BooL, któy jest już opublikowany na jego profilu Facebook. Publiczność, mimo późnej pory bawiła się wyśmienicie, tańcząc wspólnie do muzyki jaką serwował. Na zakończenie imprezy za sterami konsoli stanął Dj Lukez, reprezentant lokalnej sceny elektronicznej. Przyjęty został entuzjastycznie odwdzięczając się publiczności fajnym setem.

Festyn ,,Niedziela w Terespolu” skończył się po godzinie 2 w nocy. Bogaty program przyciągnął na naszego miasta kilka tysięcy osób, które bawiły się świetnie. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło gwiazd polskiej sceny muzycznej, gości z Brześcia (Orkiestra) i Niemiec (Kataryniarz Lutz Pape), zabawy biesiadnej (Hetmańscy Sarmaci), disco polo (Casandra), aktualnych i tych legendarnych przebojów muzyki rockowej (Loka i Oddział Zamknięty) oraz elektronicznych rytmów (C-BooL, Dj Lukez).

Na płycie boiska było mnóstwo atrakcji: wesołe miasteczko, pełna gastronomia, stragany, kucyki, kataryniarz z Niemiec Lutz Pape, Tatarzynowie łucznicy ze Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka (>>>>>), grupa ASG ,,Korpus Wschodni” (>>>>>). Swój dorobek prezentowali: Koło Miłośników Historii i fortyfikacji (>>>>>), Koło Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego, lokalni artyści i rękodzielnicy. Odbyły się pokazy sprzętu Straży Granicznej i Straży Pożarnej, pokaz reanimacji WSPRiTS w Białej Podlaskiej i wiele innych atrakcji. Z pewnością festyn był jedną z najlepszych imprez plenerowych tego lata w regionie. Dziękujemy naszym niezawodnym wolontariuszom, sponsorom, darczyńcom. Do zobaczenia za rok !!!

Dodatkowo, już po raz drugi w tym roku, odbył się przy Liceum turniej w nowej dyscyplinie sportowej, zwanej Eisstock (oprócz Bydgoszczy, zawodnicy z Terespola są prekursorami i jednocześnie propagatorami tej gry w Polsce!). W zawodach wzięło udział osiem drużyn. W ogólnej klasyfikacji zwyciężyła drużyna z Bydgoszczy, przed pierwszą drużyną z Terespola. Na podium znalazła się jeszcze druga drużyna z Brześcia, a tuż za nim pierwsza drużyna z Brześcia przed drużyną z Mińska (Białoruś) i drugą drużyną z Terespola. Walka w przyjaznej atmosferze toczyła się o Puchar Burmistrza Terespola.

ORGANIZATORZY:

Burmistrz miasta Terespol

Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu

Rada Miasta Terespol

Portal Biała24.pl

 

SPONSORZY:

PKP CARGO Centrum Logistyczne Małaszewicze Sp. z o.o.

BANK PKO BP

MAJSTER Krzysztof Kwiatkowski – Sklep hydrauliczno-narzędziowy – Kodeńska, Terespol

PHUP REBUTR II – artykuły budowlane – Kodeńska, Terespol

OMEGA – sklep RTV/AGD/GSM – Wojska Polskiego, Terespol

PANTERA Jerzy Jaworski, hurtownia art. chemicznych, Terespol

PHU MAGBAR - Terespol

POLSKIE KONSORCJUM GOSPODARCZE – Terminal, Koroszczyn

INVESTCOM Sp. z o.o. - Biała Podlaska

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. – Terespol

PHU ,,HENRY” - serwis ogumienia, Wojska Polskiego, Terespol

PHU INFO SERVICE – Terespol

PHU MARGO, Mariusz Sołoducha – zakład samochodowy - Czerwonego Krzyża, Terespol

LIBRA – Kancelaria Usług Finansowo-Księgowych, Terespol

PETRODOM VENNA Sp. z o.o. - Stacja Paliw, Biała Podlaska

GARDEN SERVICE, firma przewozowa

PPHU AGA, Jacek Górecki, Terespol

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych SA, Biała Podlaska

PHU ANDROPOL, Skład opału i materiałów budowlanych, Orzeszkowej, Terespol

PHU MAKAREWICZ ANDRZEJ, hotel, restauracja, Terespol

AGROSTOP Sp. z o.o. Kobylany

CENTRUM HANDLOWE EVITA, Ewa Androsiuk, Terespol

KSEMAR, komputery, drukarki, Biała Podlaska

PPHU TRANSBET, Biała Podlaska

 


Gadżety na aukcję ofiarowali:

TESCO Sp. z o.o.

Kwiaciarnia STOKROTKA, Stanisława Dac

Terespol.net

Sklep Puchatek, Terespol

Grzegorz Puczka

Ewa Bagłaj

Egminy.eu

Terespolska Grupa Literacka

Ochotnicza Straż Pożarna w Terespolu

Księgarnia KLEKS, artykuły szkolne, podręczniki, sprzęt wędkarski,

Bożena Brzozowska,

Teresa Wetoszka-Nyzak,

Mirosław Chodynicki,

Fundacja ,,Dołącz do najlepszych” Lublin,

Radio ESKA Lublin

Słowo Podlasia

 

Wolontariusze:

Anita Kabus

Klaudia Stempniewska

Wioletta Stępień

Paulina Drobisz

Ewa Łukaszuk

Klaudia Wasiluk

Barbara Wasiluk

Agnieszka Czerwińska

Aleksandra Jowik

Magdalena Pietruczuk

Klaudia Jakuszko

Karolina Laszuk

Milena Łukaszuk

Oliwia Knigawka

Paulina Krasiuk

Kinga Kuć

Magdalena Ciechańska

Kaja Chwedoruk

Sylwia Gałabuda

Albert Kaliszuk

Łukasz Artyszuk

Łukasz Czerwiński

Łukasz Popławski

Hubert Harasimiuk