IX Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych - (RELACJA) 09.06.2013

      W niedzielę 9 czerwca 2013 roku odbył się w Terespolu IX Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych. Miejski Ośrodek Kultury gościł tego dnia formacje taneczne z Koroszczyna, Janowa Podlaskiego, Białej Podlaskiej, Łosic, Międzyrzeca Podlaskiego i Chełma. W konkursie wzięły udział: Akademia Art Factory (Łosice), Dziecięcy Zespół Taneczny „Figiel” (Biała Podlaska), Fleszaki, Flesz-Mini, FLESZ (Terespol), Kontra I, Kontra II, Kontrakcja (Biała Podlaska), Dance Academy Studio (Biała Podlaska), Chillout&Nuts Crew (Międzyrzec Podlaski), Chupacabra Crew (Janów Podlaski), The East Border Crew (Koroszczyn) i Ballo I (Chełm). Przed rozpoczęciem Przeglądu odbyły się warsztaty taneczne, które poprowadzili cenienie w kraju instruktorzy: Karol ,,Polssky” Polak i Mateusz ,,Lebson” Lebek.

   

GALERIA >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> (ponad 300 zdjeć !!!)

      W trzech kategoriach wiekowych (6-10 lat, 11-15 lat, powyżej 15 lat) obejrzeliśmy łącznie 34 układy taneczne. Jeśli chodzi o style, mieliśmy: show dance, jazz dance, modern jazz, tetr tańca, disco dance, hip hop i break dance. Cała sala uśmiechała się, gdy na naszej scenie tańczyli najmłodsi. Fantastyczne kostiumy, zadziorne minki i pełno wdzięku. Nie można było oderwać od nich wzroku. Potem juniorzy, pełni energii, entuzjazmu, dawali z siebie wszystko. Na końcu wystąpiły zespoły seniorskie. Rywalizacja toczyła się na wysokim poziomie. Nikt się nie oszczędzał. Każdy wiedział, że wychodzi na scenę na 3-4 minuty i nie może sobie pozwolić na błąd. Szpagaty, piruety, skoki, unoszenia, ewolucje b-boyów, aż kręciło się od tego w głowie.

     Z pewnością nikt się nie wynudził, emocje udzielały się wszystkim zebranym widzom. Jury: Mateusz Lebek „Lebson” (breakdance, funky) i Karol Polak „Polssky” (hip hop, popping), miało niełatwe zadanie by wybrać najlepszych z najlepszych. Po godzinie burzliwych obrad, otrzymaliśmy wyniki. Nasi charyzmatyczni jurorzy po wspólnej widowiskowej, pokazowej ,,bitwie” z tancerzami, osobiście ogłosili wyniki i wręczyli zwycięzcom nagrody: dyplomy, puchary, statuetki i nagrody pieniężne, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej oraz sklep rtv/agd/gsm „Omega” Joanna Matczuk (Terespol).

 

Wyniki:

Kategoria - 6-10 lat:

  1. Akademia Art Factory - ,,Szałowo motorowo”

  2. Akademia Art Factory - ,,Układ Hip Hop”

  3. Dziecięcy Zespół Taneczny Figiel - ,,Na Podwórzu”

 

Kategoria - 11-15 lat:

1. Dance Akademy Studio - ,,Hipnoza”

2. Dance Academy Studio - ,,Sweet Monsters”

3. Akademia Art Factory - ,,Łowcy Marzeń”

 

Kategoria - powyżej 15 lat:

1. Kontrakcja - ,,Kwestia sumień”

2. Chillout & Nuts Crew – układ mix hip hop

3. FLESZ - ,,Alive”

 

Kategoria - Hip Hop:

1. FLESZ – ,,Wake up”

 

Kategoria - Show Dance

1. Ballo I - „Broadway Jazz”

 

Kategoria - GRAND PRIX !!!

BALLO I - ,,Wamp”

 

      Dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób, ta impreza była naprawdę udana. W świetnie udekorowanej sali (p. Danuta Izdebska) głośno i wyraźnie było słychać muzykę (p. Tomasz Oleszczuk), pięknie śpiewały zaproszone wokalistki: Ewa Kowalczyk, Emilia Szamuk, Natalia Marczuk, Małgorzata Oleszczuk, KArolina Rubach i Zuzia Wic (p. Tomasz Jezuit). Wszystkim zaangażowanym w organizację tego przeglądu serdecznie dziękujemy, a naszą wierną i niezawodną publiczność zapraszamy za rok na jubileuszowy X Przegląd Zespołów Tanecznych.