ROCK N' RIDE !!! Kino offowe, koncert Brudne Dzieci Sida & Rajd Rowerowy (17-18 maja) Relacja !!!

ROCK N' RIDE Fest (!!!)

Dzień I

Kino OFFowe i koncerty rockowe

Majowy weekend (17-19 maja) upłynął w Terespolu pod znakiem Rock N' Ride Fest (!!!). Impreza składała się z: przeglądu filmów OFFowych, koncertów: Aleks Tychmanowicz i Brudnych Dzieci Sida oraz rajdu rowerowego pn. ,,Tajemnica Twierdzy Brześć”.


W piątek 17 maja w terespolskim klubie SevenPub o godzinie 18.00 zaprezentowano przegląd filmów polskiego kina niezależnego, zatytułowany Best OFF. Filmy pochodziły z warszawskiego Domu Kultury ,,Dorożkarnia”, któremu składamy serdeczne podziękowania za udostępnienie filmów. Widzowie mogli zobaczyć nagradzane na rodzimych festiwalach filmowych takie obrazy jak: ,,Ubierz mnie” Małgorzaty Goliszewskiej czy ,,Czarna niedziela” Macieja Jasińskiego i Jarosława Piskozuba. Filmy niezależne mają tę przewagę nad wysokobudżetowymi produkcjami, że są autentyczne, niezdeprawowane komercyjną manierą i mimo swego, często amatorskiego charakteru, prezentują to co w sztuce jest najwartościowsze – niezależność artystyczną.


GALERIA >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Tuż po filmach przyszedł czas na koncerty. Tym razem organizatorzy zaplanowali koncerty akustyczne. Jako pierwsza wystąpiła Aleks Tychmanowicz. Tegoroczna maturzystka, mieszkanka Terespola dała ponad godzinny koncert, podczas którego zaprezentowała zarówno własne kompozycje jak i covery m.in. zespołu Dżem. Subtelny wokal i akompaniament akustycznej gitary, dojrzale zaaranżowane utwory bardzo podobały się zebranej w SevenPubie publiczności. Nie obyło się bez długich bisów.

Po koncercie Aleks przyszedł czas na gwiazdę wieczoru, którą był długo wyczekiwany pan krokowy zespół kabaretowy Brudne Dzieci Sida. Zespół ten jest jednym z najbardziej oryginalnych projektów na polskiej scenie muzycznej. Jest to kapela absolutnie wyjątkowa choćby dlatego, że w jej skład wchodzą jedynie: Grzegorz Kmita ,,Patyczak" - muzyk, kabareciarz, wykładowca i performer oraz jego gitara akustyczna. Skojarzenia z „krainą łagodności” są jednak całkiem chybione – pod hasłem „trzy akordy darcie mordy” kryje się bowiem energetyczny punk rock z prześmiewczym, kabaretowym zacięciem w tekstach. Jednym słowem Artysta samowystarczalny. Patyczak wyśmiewa wszystko: od punkowych schematów po nowoczesne technologie, lecz najgłośniej potrafi śmiać się z... samego siebie. Zaprezentował blisko 2 godzinny, żywiołowy koncert. Nie zabrakło wymyślnych choreografii i największych hitów, takich jak: ,,Landryn”, ,,Za daleko mieszkam”, ,,Lubię laski...”, ,,Beton punk” czy ,,Żuć jakieś drobne...”. Żeby móc zobaczyć na żywo swojego idola, przyjechały załogi efektownie wyglądających młodych ludzi z Białej Podlaskiej, Wisznic a także innych miejscowości powiatu bialskiego. Pojawili się również fani z odleglejszych Terespolowi Siedlec, wzbudzając zainteresowanie miejscowych spacerowiczów. Występ Brudnych Dzieci Sida był jednym z najciekawszych i najbardziej oryginalnych koncertów jakie do tej pory miały miejsce w Terespolu. Połączenie kabaretu i akustycznego rock n rolla sprawdziło się świetnie.

W ten oto sposób minęła pierwsza część wydarzenia Rock N Ride (!!!). Kolejny dzień to już zupełnie inna historia...

Składamy serdeczne podziękowania firmom, które wsparły koncert:

- Sklep Hydrauliczno Narzędziowy - MAJSTER – Krzysztof Kwiatkowski (Kodeńska 60, Terespol)

- Chod-Gaz Wiesław Chodyniuk (Terespol)

 

Dzień II

RAJD ROWEROWY ,,Tajemnice Twierdzy Brześć”

W sobotę 18 maja spod terespolskiej Prochowni, tuż po godzinie 12.00 wystartował Rajd Rowerowy pn ,,Tajemnice Twierdzy Brześć II”. Celem rajdu było poznanie historii i zwiedzenie fortyfikacji umiejscowionych wokół Terespola, które należą do kompleksu Twierdzy Brześć. Był to już drugi tego typu wspólny rajd, który współorganizowany był z Bialskim Klubem Rowerowym. Udział wzięli członkowie: BKR, Międzyrzeckiego Klubu Rowerowego a także liczna ekipa z klubu ,,Travel Planet” z Brześcia. Do rajdu przyłączyli się również mieszkańcy Terespola.

Galeria >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Uczestnicy zajechali najpierw na Fort w Łobaczewie (Fort VII), następnie udali się do Koroszczyna (Fort O) i Kobylan ( Koszary Pogotowia K-O oraz Fort K) skąd trasą E-30 wrócili do Terespola. Podczas zwiedzania fortów swoją wiedzą historyczną dzielili się z uczestnikami: Dominik Sobol i Karol Zawistowski. Zwieńczeniem rajdu było ognisko integracyjne, którego gospodarzem było Koło Miłośników Historii i Fortyfikacji, które opiekuje się terespolską Prochownią. Nie zabrakło pieczonej kiełbaski i wspólnych śpiewów przy akompaniamencie gitar. Wszyscy czekamy na kolejny, trzeci już wspólny rajd, który odbędzie się za rok.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za obecność !!!