Wystawa malarstwa Grzegorza Puczki ,,Nie tylko graffiti" - RELACJA - 30.04.2013

Wystawę Grzegorza Puczki „Nie tylko graffiti”, zorganizowaną z pomocą MOK Terespol oraz pana Lecha Orlińskiego (Kresowe Bractwo Strzelców Kurkowych im. Orła Białego) otwarto 30 kwietnia w Galerii im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Terespolu, która mieści się przy Bibliotece Miejskiej. Już w pierwszym dniu odwiedziło ją mnóstwo osób.

GALERIA >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

To co pokazuje Grzegorz Puczka na swych płótnach, nazywa ekspresyjną typografią. Przede wszystkim na prezentowanych pracach widać uczucia artysty, który przeciwstawia się codzienności, a może i nawet realności. Widać bardzo mocno kontrast barw. Prosta cienka linia, stanowi granicę pomiędzy czystością a brudem w formie zacieków, granicą pomiędzy wariactwem a opanowaniem, granicą pomiędzy psychodeliczną rzeczywistością a światem realnym. Ta granica przewija się przez wszystkiego prace. Unika kopiowania zwykłej realności. Przedstawia, to co postrzega w swojej świadomości, to co nie zbadane i nie nazwane. Ta pierwsza wystawa uwalnia od schematów narzuconych z góry i pozwala spojrzeć inaczej na świat obiektywny. Poprzez swoją indywidualność i zapał do swojej zajawki stara się pokazać, że każdy ma w sobie coś z artysty. Wystawę Grzegorza Puczki „Nie tylko graffiti” będzie można oglądać do końca maja w Galerii im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Terespolu.

Grzegorz Puczka - urodzony w 1985r. Pochodzi z Piszczaca, obecnie mieszkaniec Terespola. Nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół im. Orła Białego w Kobylanach, pasjonat sztuki ulicznej (street art). Maluje od 1999 roku, jego prace można zobaczyć w różnych miejscach w Polsce oraz za granicą. Używa różnych technik i narzędzi, ale przede wszystkim jest to farba w aerozolu. Jego prace charakteryzują się przejrzystością i dokładnością. Lubi pracować z młodzieżą ucząc nie tylko języka angielskiego, ale również prowadząc z nimi warsztaty streetartowe.

Wystawę można oglądać do końca maja!!!

ZAPRASZAMY !!!