Koncert Noworoczny - 27.01.2013

 ZASŁUŻENI DLA MIASTA TERESPOL I PRZEDSIĘWZIĘCIE 2012 R.

 

     Zakończyły się trwające przez 2012 rok dwa konkursy: Przedsięwzięcie Inwestycyjne Miasta oraz Zasłużeni dla Terespola. Organizatorami konkursów były: Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol, Urząd Miasta i Miejski Ośrodek Kultury. Imprezę prowadziła uczennica miejscowego liceum ogólnokształcącego Róża Pietraszuk. Światłami i akustyką na własnym sprzęcie sterował Tomek Oleszczuk (Trio Dance).

GALERIA >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

    W kategorii przedsięwzięcie 2012 roku były nominowane: budowa wielorodzinnego budynku mieszkalnego z pomieszczeniami usługowymi w centrum Terespola, remont hali, rewitalizacja parku miejskiego oraz budowa kanalizacji miejskiej. Kapituła konkursu zdecydowanie wybrała budowę kanalizacji miejskiej, w wyniku której miasto zostało skanalizowane w ok.97 % oraz odnowę parku miejskiego, która poprawiła w wyraźny sposób wygląd miasta. Za to przedsięwzięcie okolicznościowy dyplom i album „1001 sposobów na piękny ogród" odebrał burmistrz Jacek DanielukDziękując, wyraźnie wzruszony burmistrz podkreślił, iż jest to zasługa jego współpracowników, rady miejskiej oraz wielu ludzi dobrej woli, bez których nie mógłby podjąć budowy kanalizacji i wielu innych przedsięwzięć.


Zasłużony dla miasta Terespola przyznano Kołu Miłośników Historii i Fortyfikacji w składzie: Andrzej Lipowiecki, Jerzy Czerniak, Karol Niczyporuk, Dominik Sobol, Paweł Oleszczuk, Krzysztof Tarasiuk, Kazimierz Michalak, Karol Zawistowski, Krystyna Romaniuk, Tomasz Romaniuk, Barbara Lipowiecka, Jerzy Lipowiecki, Bogdan Greczuk. O członkach koła można powiedzieć krotko – pasjonaci, pracujący bezpłatnie, poświęcający własny czas i wysiłek dla utrwalenia historii miasta i wielu zdarzeń. Na przestrzeni swojej działalności wyremontowali m.in.: byłą prochownię, zorganizowali w niej stałe i czasowe wystawy, ruchomą makietę stacji Terespol, militaria, makiety żołnierzy, ekspozycje fortów, zdjęcia z 2 obiegu ukazujące niszczenie wraku polskiego samolotu przez rosyjskie służby specjalne z katastrofy smoleńskiej, wystawy okolicznościowych fotografii z minionej epoki, sprzętu rolniczego, rękodzieła, kiszenia ogórków, pokaz poduszkowca, wydobyli zestawy kołowe wagonów z II wojny światowej z Bugu i wielu innych. Wszyscy członkowie koła otrzymali pamiątkowe dyplomy, a ponadto w formie podziękowania dla całego koła ,na ręce Barbary Lipowieckiej i Jerzego Czerniaka wręczono wiązankę kwiatów i pamiątkową statuetką. Za przyznane wyróżnienie w imieniu koła podziękował Jerzy Czerniak. Jednocześnie zwracając się do widowni poinformował o dalszych planach wystaw w terespolskiej prochowni i poprosił o eksponaty, które po udostępnieniu mieszkańcom zostaną zwrócone właścicielom.


W części artystycznej wystąpili: tercet żeński wokalny „Ład" z Brzeskiego Domu Kultury „ Muchawiec”, solistka Paulina Stasiuk uczennica terespolskiego liceum, Trio Akustyczne w składzie: solistka Małgosia Oleszczuk, duet gitarowy: Tomek Biegajło, Piotrek Badalski. Gwiazdą wieczoru był zespół SILK w składzie: Janusz Maleńczuk, Andrzej Maleńczuk, Krzysztof Chromczyński, Marek Maturczyk, grający w przeważającej części, utwory nieistniejącego już zespołu „ Queen”.

                                                                                                               Tekst i foto: Adam Jastrzębski