Piknik w parku miejskim i odsłonięcie tablicy im T. Kościuszki 29.09.2012

W ostatnią sobotę września w świeżo odrestaurowanym, dzięki pozyskanym przez Urząd Miasta Terespol funduszom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, parku miejskim, odbył się mini festyn pod hasłem ,,Rodzina, Szkoła i Miasto wolne od przemocy”. Mieszkańcy miasta i okolic spędzili, przy słonecznej pogodzie miłe popołudnie.

GALERIA >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Impreza rozpoczęła się oficjalnym otwarciem wyremontowanej jednej z tzw. przez mieszkańców ,,hal”. Następnie burmistrz miasta Jacek Danieluk zaprosił zgromadzonych gości, z posłem RP Stanisławem Żmijanem na czele, tuż obok, pod pamiątkowy kamień, na którym uroczyście została odsłonięta tablica poświęcona bohaterowi narodowemu jakim jest Tadeusz Kościuszko. Inicjatorem powstania tablicy jest Kresowe Bractwo Strzelców Kurkowych im. Orła Białego w Terespolu. W międzyczasie Stowarzyszenie ,,Bugowiacy” otworzyło swoją izbę pamięci, ulokowaną w wyremontowanej ,,hali”, w której mieści się wiele eksponatów historycznych, regionalnych, przyrodniczych. W tym czasie w parku trwał już piknik.

Było bezpłatne wesołe miasteczko, przygrywał zespół Oni Troje z Teatru Profilaktycznego z Krakowa, który czarował świetnymi akustycznymi aranżacjami polskich i anglojęzycznych przebojów bluesowo-rockowych. Wystąpił również, z programem muzycznym poświęconym profilaktyce uzależnień, ceniony muzyk - Jacek Musiatowicz, któremu na gitarze towarzyszył syn. Sporą atrakcją były warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców oraz konkurencje sportowe, organizowane przez instruktorów z MOK, oraz malowane na płycie gipsowej przez Grzegorza Puczkę efektowne graffiti.

Organizatorami pikniku był Urząd Miasta Terespol, Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Terespolu, członkowie Klubu AA oraz MOK Terespol.