Warsztaty muzyczne w ramach projektu FIO - Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol

W dniach 16 i 17 sierpnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Terespolu odbyła się pierwsza edycja warsztatów wokalno - instrumentalnych zorganizowanych przez Klub Pilkarski Granica i Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol. Środki pozyskano z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich przy Ministerstwie Pracy i Polityki Spolecznej w Warszawie.

                                                    

Pozyskany kapitał pozwolił na zorganizowanie profesjonalnych warsztatów, ktore prowadzone  były przez wybitnych muzyków. Mateusz Krautwurst uczestnik programu ,,The Voice Poland'' wokalista zespołu ,,The Positive'' (wokal) ,Kamil Barański - pianista w formacji Maryli Rodowicz, akompaniator w programie x-factor (klawisze) Kornel Kondrak - student Konserwatorium muzycznego w Danii (perkusja), Marcin Pendowski - basista zespołu ,,The Positive'', redaktor magazynu "gitarzysta" oraz Łukasz Zitans - gitarzysta "KUKLA band". Warsztaty skierowane zostały do młodzieży terespolskich szkół. Wzięło w nich udział dwunastu wokalistów i trzynastu instrumentalistów. Uczestnicy z wielkim optymizmem przyjęli formę oraz treść zajęć. W wyniku dwudniowych prób udało się opracować utwór pt ,,Niekompletny'' z repertuaru "the positive" na chórek z akompaniamentem młodych muzyków. Grupa solistów i instrumentalistow staneła na wysokości zadania.

warsztaty_muzyczne

Za przygotowanie warsztatów odpowiedzialne bylo SRGM Terespol. MOK Terespol użyczył nieodpłatnie sal, brakującego sprzętu muzycznego (zakupionego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego) oraz hotelu dla muzyków. W październikowej edycji planowany jest wspólny koncert młodych adeptów z zawodowymi muzykami. Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol składa podziękowania dla Zarzadu ,,KP Granica'' Dyrekcji MOK Terespol oraz co najważniejsze muzykom prowadzącym warsztaty.

Tekst: Krzysztof Badalski prezes SRGMT

Foto: SRGMT