KONCERT NOWOROCZNY 2012 !!!

W niedzielę 12 lutego odbyła się, już po raz piąty, Koncert Noworoczny - impreza, na której nagradzane są zasłużone dla miasta Terespol osoby oraz wybierana jest najważniejsza inwestycja , przedsięwzięcie a także najładniejsze posesje i ogrody. Nie mniej ważna jest część artystyczna, czyli: występy lokalnych zespołów muzycznych i tanecznych oraz zaproszonych artystów z kraju i zagranicy. W tym roku swym wystąpieniem zachwycił Mateusz Krautwurst – finalista programu The Voice of Poland. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol przy współpracy z Urzędem Miasta, MOK oraz ZSO nr1 w Terespolu, gdzie odbyło się wydarzenie.

Koncert otworzyła dziecięca sekcja zespołu tanecznego FLESZ. Dziewczynki, ubrane na biało, zaprezentowały aranżacje do znanej, zimowej piosenki. Tuż po nich weszły na parkiet dziewczyny z młodzieżowej sekcji, które świetnie zatańczyły swój układ. Z pewnością dla swych młodszych koleżanek będą stanowić wzór do naśladowania. Następnie na scenie pojawili się panowie z białostockiego, studenckiego kabaretu, który nosi nazwę ,,INACZEJ”. Chłopaki zaczęli rozbawiać publiczność skeczem o tzw. ,,wyrywaniu szklanek”. Zaprezentowali też piosenkę nawiązującą do stosunków damsko-męskich.

GALERIA >>>>>>>>>>>>

Po kabarecie prowadzący imprezę p. Tomasz Jezuit poprosił na scenę burmistrza miasta Jacka Danieluka oraz Krzysztofa Badalskiego prezesa Stowarzyszenia Rozwoju gminy Miejskiej Terespol i gospodarza tego wydarzenia. Po krótkiej przemowie obydwu panów, wręczono nagrodę za: ,,Najpiękniejszy Ogród 2011”. Nagrodę otrzymał p. Andrzej Kuć.

Następnie na scenie pojawił się nowy terespolski zespół muzyczny pod nazwą - JAZZGOT. Kapela, złożona z młodych utalentowanych muzycznie mieszkańców Terespola, zaprezentowała parę subtelnych, pięknie zagranych i zaśpiewanych przez 2 urocze Małgosie, kompozycji, m.in. zespołów Sistars czy Dziewczyny. Publiczności bardzo spodobały się przygotowane specjalnie na tę okazję aranżacje.

Przyszedł wreszcie czas na wybór Przedsięwzięcia Roku 2011. Zgłoszone zostały następujące Obiekty:

1.Rozbudowa Osobowej Części Kolejowego Przejścia Granicznego w Terespolu; budynku wraz z wyposażeniem, oraz zespołu garaży służb i infrastruktury towarzyszącej za kwotę 30.777.437 zł. Oraz zakup części wyposażenia służb granicznych w urządzenia i sprzęt do kontroli ruchu granicznego z Norweskiego mechanizmu finansowego za kwotę 579.000 zł. Benificjent - Lubelski Zarząd Obsługi Przejść Granicznych. 2. Przebudowa Zespołu Szkół Publicznych Nr1. W Terespolu wartość projektu 2.011.880,02. Benificjent - Miasto Terespol. 3. Przebudowa i Rozbudowa Infrastruktury Szkół prowadzonych przez Powiat Bialski. Nazwa zadania: Przebudowa i Rozbudowa Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr.1 im. Bohaterów Warszawy w Terespolu. Wartość projektu – 5.431.290.35 zł. Benificjent - Powiat Bialski. Partner - Miasto Terespol. 4. Budynek mieszkalny ,,Współnota Mieszkaniowa Terespol’’. Nazawa zadania: ,,Teremoizolacja budynku dobudowa wiatrołapu’’.

Zwyciężyła pierwsza inwestycja, czyli budowa osobowego międzynarodowego kolejowego przejścia granicznego. Nagrodę odebrał p. Jerzy Augustyniuk – kierownik Zarządu Obsługi Przejść Granicznych w Koroszczynie. Tuż po części oficjalnej ponownie na scenie pojawił się kabaret ,,INACZEJ”. Panowie: sypnęli cukierkami, sparodiowali: prognozę pogody, biuro obsługi klienta oraz kultowy film ,,Ojciec Chrzestny”.

Kolejny konkurs nosił tytuł - Zasłużony dla Miasta Terespol. Kapituła orzekła, że w tym roku będą to: Lech Prawdzic-Orliński oraz Andrzej Sapiecha. Poniżej przedstawiona zostanie charakterystyka obu panów. Po wręczeniu nagród i wspólnym zdjęciu, zaśpiewała publiczności młoda, bardzo urocza. wokalistka z Białorusi, blisko 15 letnia Andżelina Pipper. Zaprezentowała kilka utworów, za które otrzymała gromkie brawa.

Zebrani mieszkańcy Terespola i okolic oraz zebrani goście, słuchając Andżeliny, czekali na występ gwiazdy wieczoru. Specjalnie dla terespolan, na zaproszenie prezesa Krzysztofa Badalskiego, przyjechał Mateusz Krautwurst, młody obiecujący wokalista, członek zespołu The Positive, znany z wielu telewizyjnych programów muzycznych, głównie z The Voice of Poland, który emitowała w 2011 roku TVP2. W tym programie doszedł aż do finału. Wokalista zaprezentował ponad 30 min set. Śpiewał zarówno własne utwory jak i covery np. ,,Billy Jean” z repertuaru Michaela Jacksona czy też ,,Closer” Ne-Yo. Mimo braku muzyków, artysta pokazał, że jest świetnym wokalistą co doceniła bardzo licznie zebrana publiczność. Nie zabrakło bisów. Impreza, która okazała się sukcesem skończyła się ok. 21.00.

Serdeczne podziękowania, w imieniu organizatorów, należą się wszystkim tym, którzy przez 3 dni przygotowywali i dekorowali salę oraz zwijali wszystko po imprezie. Dziękujemy również Tomaszowi Oleszczukowi z zespołu Trio Dance za przygotowanie nagłośnienie, oświetlenia oraz obsługę akustyczną.

Już za rok kolejny koncert na który teraz serdecznie zapraszamy !!!

 

Sylwetki laureatów ,,Zasłużony dla Miasta Terespol”

 

Andrzej Sapiecha

Urząd Stanu Cywilnego to nie tylko śluby, sporządzanie aktów stanu cywilnego, dokumentów wieczystych dotyczących podstawowych praw człowieka ale przede wszystkim praca z ludźmi i wśród ludzi.

Pan Andrzej Sapieha był założycielem, a później wieloletnim działaczem LKS Terespol. Udzielał się również spolaczenie działając w OSP Terespol za co dwukrotnie zastał odznaczony w 1992 srebrnym, a w 1995 złotym Medalem Zasługi dla Pożarnictwa.

Dziś nie wyobraża sobie pracy bez kontaktu z ludźmi. Oprócz stałych obowiązków, również z wielkim pietyzmem i szacunkiem podchodzi do naszych długoletnich małżeństw. Każdego roku organizuje uroczystości związane z wręczaniem medali „ Za Długoletnie pożycie małżeńskie”

Największą satysfakcje sprawia mu możliwość rozwiązywania ludzkich problemów i bycie wśród ludzi.

Dwukrotnie odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

Po 37 latach pracy jako Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, Pan Andrzej Sapiecha mówi, że jego praca „ to jest właśnie to”.

 

Lech Prawdzic Orliński

Założyciel Kresowego Bractwa Kurkowego im. Orła Białego. Aktywnie angażuje się w organizację imprez państwowych i lokalnych.

W 2007 roku organizator wielu uroczystości między innymi wmurowanie pamiątkowej tablicy w kościele Św. Trójcy w Terespolu, upamiętniającej wydarzenia z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w naszym mieście.

W 2008 roku Inicjator i współorganizator „Bitwy pod Terespolem”, która zdaniem wielu historyków zaważyła na dalszych lokach Powstania Kościuszkowskiego

W 2009 roku reprezentował Miasto Terespol przy uroczystym złożeniu ziemi z pól bitewnych, pod Kopcem Kościuszki w Krakowie.