WOŚP 2012 - XX Finał

WOŚP 2012

Jubileuszowy XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ponownie zagrał w Terespolu. W niedzielę 8 stycznia, już od samego rana, 50 wolontariuszy zbierało, z ogromnym entuzjazmem, pieniądze do puszek. W tym roku Fundacja WOŚP przekaże zebrane pieniądze na najnowocześniejsze urządzenia do ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Sztab jak co roku dowodzony przez Katarzynę Polaczuk, zebrał łącznie z puszek i licytacji - 13 470,66 zł !!! Przeliczając kwotę na jednego mieszkańca, plasujemy się w czołówce sztabów w regionie, co należy uznać za nasz wspólny sukces.

GALERIA >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Zdjęcia ze Strzelnicy >>>>>>>>>>>>>>>

 

 


 

 

Tego dnia od godziny 10.00 do 13.00 mieszkańcy miasta i okolic mieli okazję, w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, skorzystać z bezpłatnego badanie słuchu i wzroku dla dzieci a także skonsultować się z psychologiem i pedagogiem. Dyżur okazał się owocny, pozwolił na wykrycie u jednego dziecka podwyższonego poziom cukru, a u innego wadę wymowy. Wsparciem objęci zostali również dorośli, którzy mogli bezpłatnie wziąć udział w konsultacjach z lekarzem rodzinnym i pielęgniarką środowiskową.

Wieczorem, o godzinie 17.00, na hali w MOK Terespol, rozpoczęła się ,,orkiestrowa” impreza, podczas której zlicytowano wiele przedmiotów pochodzących z pracowni plastycznej MOK oraz od wielu darczyńców. Wśród licytowanych przedmiotów były także gadżety WOŚP. Jedną z atrakcji był namiot militarny z strzelnicą, przygotowany przez grupę ASG Korpus Wschodni z Terespola oraz grupę ASG Kłos z Białej Podlaskiej. Chłopaki ubrani w mundury zaprezentowali swoje repliki broni, oraz eksponaty historyczne, które kolekcjonują. Można było także postrzelać z karabinów do tarczy.

Na początek, na scenie, dzieci z ZSP nr1 zaprezentowały jasełka. Uroczy śpiew najmłodszych i przygotowana aranżacja spodobały się licznie przybyłym rodzicom. Po przedstawieniu dzieci udały się do sali 34 gdzie, specjalnie dla nich, czytane były bajki. Następnie na scenie pojawili się: Małgorzata Oleszczuk (śpiew), Małorzata Weres (śpiew) oraz Piotr Badalski (gitara). Trio zaprezentowało, we własnych aranżacjach akustycznych, utwory z repertuaru m.in. Sistars czy Poluzjantów.

Nie zabrakło również popisów tanecznych. Piękne dziewczęta z zespołu FLESZ pokazały zebranej publiczności czym jest żywiołowy, elektryzujący taniec w rytmie hip hop/dance. Jak zwykle w przypadku dziewczyn, dowodzonych przez p. Magdę Wieczorek, nie zabrakło bardzo ciekawych aranżacji. Następnie na parkiecie zaprezentował się zespół breakdance The East Border Crew z GOK Koroszczyn, który ostatnio powiększył swój skład o najmłodszych miłośników hip hopowego tańca. Występ zespołu był długo oklaskiwany przez zafascynowaną publiczność.

Po pokazach tanecznych swój pierwszy występ na scenie zanotował nowo powstały terespolski młodzieżowy band rockowy East Evening Project. Zespół zaprezentował 6 gorąco przyjmowanych przez publikę kawałków z repertuaru m.in. Adele, Guns N Roses, Deep Pourple czy Republiki. Zespół zagrał świetnie. Frontmenka - Katarzyna Iwaniuk pokazała drapieżne rockowe oblicze, co w porównaniu z jej wyjątkowym, czystym i naprawdę mocnym kobiecym głosem oraz dobrze zgranymi ze sobą instrumentalistami (Tomek Wasiluk i Filip Danieluk na gitarze, Patryk Wasiluk na basie i Jakub Daniluk na perkusji) daje nam mieszkańcom Terespola powód do dumy. Publiczność nie szczędziła oklasków.

Głównym punktem wieczoru był występ bialskiej kapeli PlagYat, który w zeszłym roku wzbogacił się o sekcję dętą. Ośmioosobowy zespół, który należy do ścisłej czołówki zespołów w regionie zaprezentował własne utwory z pogranicza rocka, reggae i ska. Wysoki poziom muzyczny, skoczne, dobre kawałki i świetne teksty oraz fachowy kontakt z publicznością dowodzą, że zespół ma przed sobą duże perspektywy by stać się gwiazdą na ogólnopolskiej scenie muzycznej.

Po koncercie zebrana publiczność udała się na zewnątrz budynku, gdzie każdy dorosły przy asyście strażaków, mógł puścić swoje ,,światełka do nieba”, czyli zapalone lampiony, które były rozdawane przy ognisku. Widok wielu świecących lecących w górze lampionów był bardzo efektowny.

Dodatkową atrakcją był strażacki radiowóz, przewożący na sygnale po mieście chętne dzieci, należący do OSP Terespol. Strażakom należą się wielkie podziękowania za maskotkę oraz pilnowanie ogniska, na którym pieczone były kiełbaski. Dziękujemy także Straży Granicznej za pojazd obserwacyjny i przewodnika z psem oraz Policji za zapewnienie bezpieczeństwa wolontariuszom.

Specjalne podziękowania należą się p. Tomaszowi Oleszczukowi z zespołu Trio Dance, znanemu fachowcowi od nagłośnienia i obsługi akustycznej imprez oraz firmie hydraulicznej PHU MONTER w Terespolu za pomoc i wsparcie w przygotowaniu imprezy.

Dziękujemy przede wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie. Jesteście Wspaniali !!!

 

LISTA WOLONTARIUSZY WOŚP 2012r

Lp

Imię i nazwisko

1

DOMINIKA PARAFINIUK

2

JULIA SZEFER

3

MAŁGORZATA ŁUCIUK

4

JAGODA NOWAK

5

MARCIN ŁUCIUK

6

ŁUKASZ POPŁAWSKI

7

ELIZA BIEGAJŁO

8

ANNA MLECZEK

9

NATALIA SZEFER

10

OLA KOWAL

11

MONIKA CZEBERKUS

12

MICHALINA POSTÓŁ

13

MONIKA NICZYPORUK

14

ANNA MAZUR

15

MAGDALENA IWANIUK

16

KAROLINA NITYCHORUK

17

MAGDALENA BENICH

18

DARIA SZKODZIŃSKA

19

AGNIESZKA KOZACZUK

20

KINGA BIEGAJŁO

21

KATARZYNA CHOMICZ

22

ANGELIKA DRĄŻEK

23

KONRAD PIETRASZUK

24

KLAUDIA JAKUSZKO

25

KINGA DROBISZ

26

MAGDALENA ALEKSANDRUK

27

MAGDA TERPIŁOWSKA

28

KINGA SEBASTIANIUK

29

AGATA WOLCZYK

30

SYLWIA PARAFINIUK

31

SYLWIA KOTOWSKA

32

EWELINA GŁOWACKA

33

ELIZA TARASIUK

34

ELIZA BONECKA

35

ELIZA STASZCZUK

36

KATARZYNA BEDNARCZYK

37

MATEUSZ SIKORA

38

SYLWIA MAGIELNICKA

39

SYLWIA FILIPCZAK

40

KAMILA RAFAŁKO

41

ZUZANNA ROGUSKA

42

DANIEL KRASIUK

43

PAULINA RYCHLIK

44

ANNA BUCZYŁO

45

DAWID WOŹNIAK

46

KAROLINA CELIŃSKA

47

JULITA WOŁOSIUK

48

KATARZYNA POLACZUK

49

PAULINA KRZEMIŃSKA

50

EWA NEJMAN

SZEF SZTABU -KATARZYNA POLACZUK