I Szachowe Grand Prix Terespola 2011 - podsumowanie

I Grand Prix Terespola 2011r zakończono!

18 grudnia 2011r w MOK Terespol zakończyliśmy I Grand Prix Terespola za rok 2011. W ostatniej już sesji zimowej wzięło udział 23 szachistów!!! Wszystkie trzy turnieje zorganizowane były wspólnie przez MOK Terespol oraz koło szachowe działające przy ZSP nr 1 w Terespolu, a zaangażowane w nim były najbardziej cztery osoby, Anna Pietrusik, Łukasz Pogorzelski, Marek Ferens i Janusz Sałtrukiewicz. Najważniejsze jest, że odnieśliśmy pełny sukces. Frekwencja z każdym turniejem była coraz lepsza. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców Terespola. Mieliśmy też gości z Białej Podl. Sędziował Jan Mulawa z Białej Podl.

GALERIA >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

 

 

Zwycięzcami sesji zimowej w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali: do lat 12:  1 miejsce Marek Prokopiuk 2 miejsce Grzegorz Orepuk obaj ZSP nr 1 Terespol , a na trzecim miejscu uplasował się Grzegorz Olichwirowicz z Białej Podl. Wśród osób kategorii do 16 lat wygrał Patryk Godlewski przed Marcinem Dudkiem i Marcinem Prokopiukiem wszyscy z ZSP nr 1 w Terespolu. Natomiast w najstarszej kategorii powyżej 16 lat zwyciężył bezapelacyjnie Witold Pytka przed Markiem Ferensem i Antonim Jakuszko.

Po odrzuceniu najsłabszego wyniku jednego turnieju każdego zawodnika wyłoniliśmy zwycięzców całości cyklu turniejów. Trzy osoby z poszczególnych kategorii wiekowych otrzymały tytuły mistrza, wicemistrza oraz drugiego wicemistrza TERESPOLA za rok 2011. Są to:

 

Kat. do 12 lat.

1. Grzegorz Olichwirowicz 8 pkt. Biała Podl.

2. Marek Prokopiuk 7,5 pkt. Terespol

3. Jakub Niczyporuk 7,5 pkt. Biała Podl.

 

Kat. do 16 lat.

  1. Patryk Godlewski 9 pkt. Terespol

  2. Mateusz Prokopiuk 8 pkt. Terespol

  3. Marcin Dudek 7,5 pkt. Terespol

 

Kat. powyżej 16 lat.

  1. Witold Pytka 14 pkt. Terespol

  2. Marek Ferens 12 pkt. Terespol

  3. Leon Kupryś 9,5 pkt. Terespol

Wyniki oznaczają sumę punktów za dwa najlepsze turnieje.

Organizatorzy informują, że w 2012 roku rozegrane zostaną 4 turnieje w ramach II Grand Prix Terespola. Po jednym turnieju w każdym kwartale, odpowiednio sesja wiosenna, letnia, jesienna i zimowa. Po ostatniej sesji zimowej zostaną wyłonieni mistrzowie Terespola w poszczególnych kategoriach wiekowych, a podstawą będzie zsumowanie trzech najlepszych wyników z czterech turniejów.

 Organizatorzy gratulują zwycięzcom i zapraszają na następny rok.

Tekst i foto: Marek Ferens