Koncert COHEN, OKUDŻAWA, STACHURA, KONDRAK w restauracji Galeria Smaków - 11.02.2023. Relacja

W sobotę 11 lutego w terespolskiej restauracji Galeria Smaków odbył się koncert poezji śpiewanej w wykonaniu cenionego poety, gitarzysty i kompozytora Jana Kondraka – jednego z liderów Lubelskiej Federacji Bardów.

 

GALERIA >>>

Filmik >>> 

Artysta w ponad 2 godzinnym występie zaprezentował przede wszystkim utwory: Leonarda Cohena, Bułata Okudżawy (w przekładzie na język polski), Edwarda Stachury a także własne kompozycje.

Bard opowiadając pomiędzy utworami raz zabawne a raz refleksyjne anegdoty pokazał, że oprócz mocnego głosu i techniki gry na gitarze, ma też świetny kontakt z publicznością. Muzyk odwdzięczył się entuzjastycznie reagującej publiczności dwukrotnie bisując.

Dodatkową atrakcją jego koncertu był debiut sceniczny 6 letniej córki o imieniu Lea, która wykonała francuską melodię ludową. Oswojenie się dziecka ze sceną i publicznością z pewnością zaprocentuje w późniejszych występach.

Frekwencja przerosło oczekiwania organizatorów. Widząc tak duże zainteresowanie kupnem biletów i rezerwacjami stolików postanowili na koncert zaadoptować dolną, większą salę. Bilety w przedsprzedaży zakupiło blisko 150 osób, co daje podstawy by móc organizować częściej tego rodzaju wydarzenia. Może nawet popularne stand-upy?

Zanim koncert rozpoczął się, odbyła się dla chętnych degustacja win przygotowana przez Zbigniewa Zamielskiego z firmy Sommolier CityWine. Prowadzący omówił jakie są rodzaje wina i czym się charakteryzują względem smaku i aromatu.

Obecna podczas imprezy byłą także przedstawicielka firmy kosmetycznej Mary Kay – Ilona Wasyluk, która prezentowała produkty związane z pielęgnacją urody.

                        

Organizatorzy: Jan Kondrak przy wsparciu Miejskiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Terespolu oraz restauracji Galeria Smaków.