,,Gdzie jest Pinokio?" - spektakl teatralny i warsztaty (23-24.07)

W ramach tegorocznej edycji programu „Lato w Teatrze” powstał projekt artystyczny „Gdzie jest Pionokio?” składający się ze spektaklu plenerowego, koncertu muzycznego, gry miejskiej i warsztatów artystycznych przygotowanych dla dzieci i młodzieży. Trupa aktorów, muzyków i cyrkowców przemierza w okresie wakacyjnym całą Polskę w pogoni za uciekającym Pinokiem. Mieszkańców każdej miejscowości czeka wiele atrakcji, m. in. widowiskowy spektakl w namiocie cyrkowym, warsztaty artystyczne, a także koncert piosenek ze spektaklu. Tak też było w Terespolu w sobotę i niedzielę 23-24 lipca.

GALERIA >>>>>>>>>>>>>>

Namiot cyrkowy stanął już w piątek wieczorem. Następnego dnia, w sobotę, o godzinie 14:30 spod osiedla ,,Zgoda” wyruszyła do MOKu kolorowa parada złożona z aktorów i cyrkowców, którzy zapraszali mieszkańców, głównie tych najmłodszych, do wzięcia udziału w spektaklu. Spektakl rozpoczął się o godzinie 18:00. Widowisko obejrzało ok 150 osób, byli to głównie dzieci i ich rodzice. Sztuka, w reżyserii Roberta Jarosza, luźno nawiązywała do historii Pinokia (Carlo Collodi), którą wszyscy dobrze znamy. Nie obyło się bez popisów cyrkowych. Całości towarzyszyła muzyka na żywo.

Następnego dnia od godziny 10:00 odbywały się w MOK warsztaty teatralne i cyrkowe. Dzieci wspólnie z rodzicami uczyły się żonglować, chodzić na szczudłach, malować, wycinać. Animatorzy prowadzili przeróżne gry i zabawy edukacyjne. Warsztaty okazały się dla rodziców wspaniałym sposobem twórczego spędzania czasu ze swoimi dziećmi.

Projekt powstał z inicjatywy Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Lato w teatrze” i realizowany jest przy udziale Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury+, którego jesteśmy beneficjentami. W Terespolu spektakl odbył się dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Dzieciom ,,Zdążyć z Pomocą". Kierowniczką grupy zadań OPP nr12 Neple jest p. Bogusława Hawryluk, W imieniu własnym oraz dzieci i rodziców składamy serdeczne podziękowania.