Podsumowanie ferii zimowych z MOK
Ferie zimowe w województwie lubelskim przypadły na 2 połowę lutego (14-27.02). Zorganizowaliśmy dla terespolskich uczniów wiele różnorakich atrakcji w zakresie edukacji kulturalnej i sportowej.
GALERIA >>>
Nasze stałe zajęcia, które miały charakter otwarty, każdy mógł wziąć w nich udział:
-
taneczne (Magdalena Wieczorek),
-
tkacko-krawieckie (Janusz Turecki),
-
szachowe (Sławomir Leszek),
-
oraz powracające po dłuższej nieobecności zajęcia plastyczne (Marcelina Łozak-Łada).
Odbyły się także dodatkowe zajęcia z zakresu animacji i edukacji kulturalnej:
-
teatralne (Sylwia Zdunkiewicz – Teatr ,,Antidotum”),
-
muzyczne (Adrian Litewka – Litevka Quartet),
-
garncarskie (Krystian Nowak – Pracownia Garncarska).
Realizowane były także zajęcia sportowe (Wojciech Machnowski):
-
piłka nożna,
-
koszykówka,
-
siatkówka,
-
tenis stołowy i ziemny.
Odbył się również 2 turnieje piłki nożnej dla uczniów szkoły podstawowej.
Dużą atrakcją dla dzieci był wycieczki autokarowe.
Pierwsza wycieczka odbyła się w I tygodniu ferii. Uczestnicy pojechali do Muzeum Południowego Podlasia (zwiedzanie wystaw oraz zajęcia plastyczne), Kina Cinema 3D (film animowany ,,Sing II”), restauracji McDonald oraz do Przystani Zabaw (trampoliny, zjeżdżalnie).
Druga wycieczka odbyła się w II tygodniu ferii. Tym razem oprócz Muzeum Południowego Podlasia (gry i zabawy) uczestnicy odwiedzili także Galerię Podlaską (zwiedzanie wystawy i warsztaty malarskie) oraz Bibliotekę Barwną (zajęcia dla dzieci). Następnym punktem była Przystań Zabawy, restauracja McDonald oraz Cinema 3D (film ,,Wiki i jej Sekret”) .
Na początku pierwszego tygodnia przechodziliśmy kolejny szczyt pandemii koronawirusa (była to już 4 fala na przestrzeni 2 ostatnich lat) a służba zdrowia była niemal sparaliżowana. Wiele osób z powodu wirusa zmarło.
Pod koniec 2 tygodnia ferii wybuchła wojna w Ukrainie. Wojska rosyjskie wkroczyły na teren naszego sąsiada i zaczęli ostrzeliwać miasta. Niemal wszystkie kraje wyraziły solidarność z Ukrainą, która w dalszym ciągu dzielnie stawia opór najeźdźcy.
Nasze społeczeństwo od razu przyjęło kilkaset tysięcy uchodźców, głównie kobiet i dzieci. Terespolanie (a także cały kraj) od razu rozpoczęli zbiórki: żywności, ubrań, materiałów medycznych i higienicznych. Pierwsi uciekinierzy trafiają właśnie do Terespola. Wszyscy czekamy na rychłe zakończenie oblężenia i odzyskania przez Ukrainę upragnionej wolności. Sława Ukrainie!