Spływ kajakowy rzeką Zielawą i zwiedzanie cmentarza tatarskiego w Studizance - 10.07.2021.

 Drugi spływ kajakowy odbył się w sobotę 10 lipca. Pierwszą atrakcją wydarzenia był udział w spływie kajakowym rzeką Zielawą na 10 km trasie: Jusaki-Zarzeka - Studzianka – Dokudów. Trasa spływu wyjątkowo malownicza, rzeka Zielawa jest węższa niż Krzna, co nie znaczy, że mniej atrakcyjna. Przepływa przez urokliwe polne tereny.

 

GALERIA >>>

RadioBiper >>>

Po zakończeniu spływu uczestnicy zrobili przerwę na: zwiedzanie zabytkowego cmentarza w Studziance, założonego pod koniec XVII wieku, który jest jednym z nielicznie zachowanych mizarów tatarskich na terenie Polski oraz na degustację regionalnej potrawy - pieroga tatarskiego. Nie zabrakło także pokazu strzelania z łuku, charakterystycznej dla tatarów broni. Wszystkie atrakcje przygotowało Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości STUDZIANKA na czele z Łukaszem Wędą - historykiem, regionalistą, animatorem kultury.

Piękne widoki, kontakt z naturą, przyjazna atmosfera, wysiłek fizyczny i trafiona pogoda zachęcają do organizacji kolejnych spływów kajakowych. Tym razem planujemy rzeką Bug.