Dzień Dziecka ,,Rodzina Razem" - 5.06.2011

Dzień dziecka z rodzicami

GALERIA >>>>>>>>>> PRZEMEK MAZUR

W niedzielę 5 czerwca 2011 r. w parku miejskim odbył się festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, pn. ,,Rodzina Razem”. Przez kilka godzin dzieci mogły wziąć udział w rozmaitych, ciekawych konkurencjach i zabawach. Miejski Ośrodek Kultury wspólnie z Urzędem Miasta w Terespolu, zadbał o szeroką gamę atrakcji.


Impreza rozpoczęła się o godz.15. Po wstępnym otwarciu wystąpili laureaci i laureatki jubileuszowego XX Festiwalu Piosenki Dziecięcej, który odbył się 1 czerwca w ZSP Nr 1 w Terespolu. Potem wystąpił duet hip-hopowy z Brześcia – ,,A5”. W międzyczasie trwały rozgrywki sportowe przygotowane z myślą o uczniach szkół podstawowych i gimnazjalnych, w konkurencjach takich jak: slalom, rzucanie woreczkami do wiader, kręcenie hula-hop, piłce nożnej i ringo. Równocześnie młodsze dzieci (i nie tylko) korzystały z bezpłatnego wesołego miasteczka, mogły również spróbować przejażdżki kucykiem.

Z kolei zabawy animacyjne i plastyczne przyciągnęły uwagę przede wszystkim dziewczynek. Ci, którzy chcieli zmierzyć się w starciu intelektualnym wybierali turniej szachowy (Otwarty Turniej Szachowy w ramach I Grand Prix Terespola o Puchar Burmistrza Miasta Terespol oraz Turniej Rodzinny z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka). Nie zabrakło młodych uczestników przy strzelnicy grupy ASG - Korpus Wschodni, gdzie można było postrzelać do tarczy, obejrzeć zachowane mundury wojskowe oraz repliki broni szturmowych, czy też wykonać kilka pamiątkowych zdjęć. Był również rowerowy tor przeszkód, zorganizowany przez WORD w Białej Podlaskiej. Stowarzyszenie ,,Podlasie” zaprezentowało mieszkańcom oryginalne krosno, na którym można było nauczyć się tkać. Biżuterię frywolitkową specjalnie na tę okazję przygotowała p. Marzena Dmitruk. Pracownia modelarska z MOK wystawiła swoje modele: statków, samolotów, pojazdów zdalnie sterowanych. Imprezę uatrakcyjniły służby mundurowe, czyli: Straż Graniczna (prezentacja Schengenbusa, wozu obserwacyjnego i jeepa), Policja (znakowanie rowerów, pokaz sprzętu) oraz Ochotnicza Straż Pożarna (prezentacja wozu bojowego). Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego wydarzenia, szczególnie Gminnej Spółdzielni ,,Samopomoc Chłopska” w Terespolu oraz ZSP nr 1 w Terespolu. Dodatkowo o godzinie 18.00 rozpoczął się konkurs piosenki dla wszystkich chętnych dzieci.

W trakcie ponad pięciogodzinnej imprezy kawę, herbatę, przekąski przygotowało Koło Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego. Na placu pojawiło się również kilka straganów z kolorowymi gadżetami. Było hucznie, wesoło, energicznie i co najważniejsze udanie, czyli tak, jak na Dzień Dziecka być powinno!

 


 

wyniki pozostałych konkursów:

kręcenie hula-hop:
1. Paulina Pawłowicz
2. Wiktoria Chmielewska
3. Iza Orepuk

piłka nożna:
1. Piotrek Jaszczyk
2. Kamil Dekiert
3. Karol Butrym
ringo:
1. Ania Mielniczuk
2. Bartek Klekotka
3. Patryk Dekiert

rzucanie woreczkami do wiader;
1. Adrian Kłos
2. Szymon Klekotka
3. Patryk Dekiert

slalom:
1. Jakub Kuszko
2. Patryk Dekiert
3. Kamil Leonienko

strzelanie do celu w kategorii Open:
1. Grzegorz Olszewski
2. Paweł Drobysz
3. Kuba Michalczuk

                                                                  Tekst i foto: Aneta Michalczuk i MOK Terespol