XV Otwarty Przegląd Zespołów Tanecznych LOVE TO DANCE o Puchar Starosty Bialskiego - 27.10.2019. Relacja

Tegoroczna, jubileuszowa edycja XV Otwartego Przeglądu Zespołów Tanecznych LOVE TO DANCE o Nagrodę Starosty Bialskiego Jest to największa i najbardziej prestiżowa impreza taneczna w naszym regionie, do której corocznie zgłaszają się najlepsze zespoły z województwa lubelskiego oraz mazowieckiego. W tym roku została przełożona z czerwca na 27 października.

GALERIA >>>>

BIPER TV >>>>

Ideą jest popularyzowanie zespołowych form tańca, a także możliwość wymiany doświadczeń i pomysłów. Wydarzenie jest doskonałą okazją do konfrontacji dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych. Pozwala rozwijać zdolności i talenty estradowe. Piękne stroje, oryginalne scenografie i dynamiczne występy sprawiają, że przegląd staje się niezapomnianym widowiskiem.

W tym roku zespoły przyjechały z:

  • Chełma (Estrada Dziecięca Stowarzyszenie Przyjaciół Tańca),

  • Białej Podlaskiej (Szkoła Tańca Boogie Town i Dance Academy Studio),

  • Krasnegostawu (Freak Dance Academy),

  • Łosic (Academia Art Factory),

  • Sworów w gm. Biała Podlaska (Figiel)

  • oraz terespolski FLESZ.

     

Jury w składzie: Piotr Czarnecki, Karol Ociepka i Natalia Sykut oceniało występy sekcji dziecięcych i młodzieżowych w 2 kategoriach: Show Dance i Hip Hop.

 

GRAND PRIX w kategorii Show DanceSEMPRE z Estrady Dziecięcej Stowarzyszenia Przyjaciół Tańca w Chełmie za układ pt. ,,A gdzie żeś Ty była”.

 

Najlepsza Choreografia w kategorii Show DanceASSAMBLE z Estrady Dziecięcej Stowarzyszenia Przyjaciół Tańca w Chełmie za układ pt. ,,Przenikanie”.

 

GRAND PRIX w kategorii Hip HopAkademia Art Factory SUPER KIDS z Łosickiego Domu Kultury za układ pt. ,,Pijamersi”.

 

Najlepsza Choreografia w kategorii Hip HopAkademia Art Factory VOLCANO TEAM z Łosickiego Domu Kultury za układ pt. ,,Calm Down”.

 

Nagrodę Starosty Bialskiego otrzymał FREAK Academy Studio z Krasnegostawu za układ pt. ,,I can fly”.

 

Dobrze wypadły sekcje naszego zespołu FLESZ prowadzonego przez Magdalenę Wieczorek, zdobywając wysokie miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

Warto też wspomnieć, że w trakcie obrad jury na scenie zaprezentowali się młode wokalistki i wokaliści oraz solowe tancerki z ZSP nr1.

Wszystkim uczestnikom oraz ich instruktorom serdecznie dziękujemy za udział w XV Przeglądzie Zespołów Tanecznych „LOVE TO DANCE”. Gratulujemy zwycięzcom i laureatom. Zapraszamy za rok!