IX Szachowe Grand Prix Terespola - runda 3 - 20.10.2019. Relacja.

 W niedzielę 20.10.2019 r. w sali konferencyjnej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Terespolu odbyła się 3 runda IX Szachowego Grand Prix Terespola.

GALERIA >>>>

W turnieju uczestniczyli zawodnicy z: Terespola, Białej Podlaskiej, Konstantynowa, Łomaz, Łukowa i Międzyrzeca Podlaskiego. Po raz kolejny gościliśmy międzynarodowego mistrza w szachach - Safeta Terzića z Bośni i Hercegowiny, zamieszkującego obecnie w Polsce, który udowodnił swoją wyższość i wygrał cały turniej.

,,Deptał mu po piętach” nasz miejscowy mistrz Janusz Sałtrukiewicz, który zdobył tą samą ilość punktów i co warto wspomnieć w bezpośredniej walce pokonał mistrza Terzica ale przegrał jednak pierwsze miejsce wartościowością na podstawie systemu buchholza (Oddzielnie zliczone zostały wyniki końcowe wszystkich przeciwników Terzica i Sałtrukiewicza. Przeciwnicy Terzica byli jednak wyżej notowani w końcowej klasyfikacji 3 rundy IX Grand Prix).

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

W kategorii do lat 12 chłopcy:

  1. Andrzej Pietkiewicz z Białej Podlaskiej,

  2. Filip Samociuk z Terespola,

  3. Jakub Pastuszak z Terespola.

W kategorii do lat 18 młodzicy:

  1. Jakub Niczyporuk z Konstantynowa,

  2. Patryk Bajkowski z Białej Podlaskiej,

  3. Piotr Pytka z Terespola.

W kategorii Open:

  1. Safet Terzić z Bośni i Hercegowiny,

  2. Janusz Sałtrukiewicz z Terespola,

  3. Mateusz Prokopiuk z Terespola.

W kategorii kobiet zwyciężyła jedyna zawodniczka:

  1. Natalia Kral z Terespola.                                                              

W przerwie między rundami zostaliśmy ugoszczeni pizzą od naszego sponsora z PAPPA PIZZY w Terespolu, co bardzo ucieszyło szczególnie najmłodszych szachistów.

Dziękujemy za pomoc w organizacji Urzędowi Miasta Terespol, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Terespolu oraz Klubowi Szachowemu MOK „Debiut” Terespol.

Zapraszamy już niebawem na zakończenie IX Grand Prix Terespola w Szachach, gdzie zostanie wyłoniony Szachowy Mistrz Terespola 2019.

 

Tekst i foto: Marek Ferens i Sławomir Leszek