XX Otwarty Konkurs Poezji Śpiewanej VOICE POETICA o Nagrodę Starosty Bialskiego - 25.11.2018. Relacja.

 W niedzielę 25 listopada w sali restauracji Galeria Smaków w Terespolu odbył się XX Otwarty Konkurs Poezji Śpiewanej VOICE POETICA o Nagrodę Starosty Bialskiego.

GALERIA >>>>

Flm BIPER TV >>>>

Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń poetycko-wokalnych w regionie, w którym biorą udział wykonawcy z różnych miejscowości woj. lubelskiego: Terespola, Białej Podlaskiej, Łukowa, Lublina, Sławatycz czy Sawina. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa malarstwa bialskiej artystki Agnieszki Wołosowicz, której prace oscylują wokół realistycznego przedstawienia natury i krajobrazu.

Licznie zebrana publiczność miała okazję usłyszeć wiele standardów polskiej poezji śpiewanej, w tym utwory z repertuaru: Agnieszki Osieckiej, Tadeusza Woźniaka, Bułata Okudżawy, Katarzyny Groniec, Grzegorza Tomczaka, Jarosława Chojnackiego oraz co warto podkreślić - własne kompozycje! W tym roku, z okazji przypadającej 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości organizatorzy poprosili by każdy wykonawca zaprezentował spośród 2 przygotowanych utworów - jeden o charakterze patriotycznym.

                         

Jury w składzie: Janina Wasil - pomysłodawczyni przeglądu i jego wieloletnia jurorka, polonistka, Radosław Plandowski - pedagog i polonista, animator kultury, dziennikarz i konferansjer, rzecznik Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej, związany z Klubem Literackim ,,Maksyma" i Maciej Szupiluk - poeta, filozof, wokalista hardcorowej kapeli Back To Reality, bibliotekarz,

wydało następujący werdykt:

I miejsce - Karolina Cegłowska (Lublin)

II miejsce - Anastazja Klimiuk (Łuków)

III miejsce - Marta Skurka (Łuków)

Wyróżnienie - Klaudia Borejko (Łuków)

Laureaci otrzymali nagrody finansowe.

Wszystkie laureatki przygotowała instruktorka - Monika Sołtyszewska - Leśkiewicz.

Dodatkową nagrodę dla Natalii Szołoniuk (Terespol) ufundowała firma Auto Szkoła - Jarosław Wasil.

Przed ogłoszeniem werdyktu na scenie wystąpiła gwiazda wieczoru - Soliści Studia Wokalnego BREVIS z BCK w Białej Podlaskiej pod kierownictwem Krzysztofa Olesiejuka. Zespół, przez który przewinęło się kilkudziesięciu wokalistek i wokalistów, funkcjonuje na bialskiej scenie od 20 lat (dzień wcześniej świętowano urodziny).

Zespół, który liczy ponad 30 członków, wystąpił w Terespolu w następującym składzie: Krzysztof Olesiejuk (wokal, pianino), Gabriela Wieczorek (wokal, gitara), Wojciech Pietrow (wokal, pianino), Marcin Olesiejuk (wokal, gitara). Wymienieni członkowie zespołu to wielokrotni laureaci poprzednich edycji Konkursu Poezji Śpiewanej w Terespolu.

Publiczność usłyszała utwory z autorskich aranżacjach muzycznych: Przemysława Gintrowskiego, Zbigniewa Wodeckiego, zespołów: Hey, Manaam i Stare Dobre Małżeństwo oraz własne kompozycje: W. Pietrowa i K. Olesiejuka.

W konkursie wzięli udział: Natalia Szołoniuk, Jagoda Szemietucha, zespół ElectroAcoustic, Izabela Jaszczuk, Karolina Cegłowska, Anastazja Klimiuk, Marta Skurka, Klaudia Borejko, Andrzej Sobolewski.

Dziękujemy uczestnikom za udział, publiczności za tak liczną obecność i zapraszamy za rok na kolejną edycję konkursu.