Podsumowanie inicjatywy ,,Mamy Czas na Relacje".

W ramach inicjatywy pn. ,,Mamy Czas na Relacje" terespolskich mam z Klubu MAMYCZAS Terespol, która została sfinansowana w ramach projektu ,,Aktywni Mieszkańcy - Inspirujące Miasto" ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2018, zorganizowano na przestrzeni lata i jesieni br. spotkania animacyjno-warsztatowe dla mam z dziećmi.

GALERIA >>>>

W spotkaniach, które miały na celu aktywizację kobiet, uczestniczyło zazwyczaj kilka - kilkanaście osób - głównie były to młode mamy z dziećmi, ale uczestniczyli również tatusiowie. Podczas spotkań, oprócz aspektu czysto relacyjnego, uczestnicy nabywali ciekawe umiejętności  i wiedzę. Odbyło się kilkanaście spotkań tematycznych: z muzykoterapii i aromaterapii, wykłady o ziołach pełnych magii, zajęcia z sensoplastyki czy warsztaty cukiernice. Mieliśmy również wykłady z tematyki praw dziecka i dorosłych. Wspólnie oglądaliśmy też bajki z morałem.

 

Dzieci także miały w tym czasie ciekawe pro rozwojowe gry i zabawy prowadzone przez animatorkę. Były to bardzo udane spotkania, relacje pomiędzy uczestnikami bardzo się zacieśniły co dobrze wróży dla rozwoju Klubu Mam. Młode panie planują dalsze inicjatywy, mając nadzieję, że przyciągną jeszcze więcej kobiet i nie tylko, również mężczyzn. 

                                      

Spotkania odbywały się w zależności od pogody przy Prochowni Terespol, Sali Swobodnej Zabawy MamyCzas Terespol i Parku Miejskim. Z projektu zostało sfinansowane wynagrodzenie osób prowadzących warsztaty, wynajem mebli na prowadzenie spotkań, zakup materiałów niezbędnych do przeprowadzenia spotkań oraz wynagrodzenie animatora. W realizację projektu włączyły się kobiety z Klubu Mam, Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie oraz Prochownia Terespol.

  

Inicjatywa ,,Mamy Czas na Relacje" została dofinansowana w ramach zadania ,,Aktywni Mieszkańcy - Inspirujące Miasto", na które MOK Terespol otrzymał dofinansowanie z programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2018 realizowanego przez Narodowego Centrum Kultury.