Koncert Noworoczny 2011 (luty 2011)

Koncert Noworoczny 2011

 

W niedzielę 20.01.2011 wieczorem wręczono w Terespolu statuetkę człowieka roku. Odbyło się to podczas organizowanego corocznie Noworocznego Koncertu, którego głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol. Zanim to jednak nastąpiło zgromadzona na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 publiczność obejrzeć mogła występy gitarowego tria Sibi Dżibi. Zespół zagrał kilka adaptacji znanych utworów jak również własne kompozycje. Wystąpiły również 2 urocze wokalistki: Kasia Ciok oraz Gabriela Głuch. Hitem wieczoru okazał się białostocki kabaret „Ślurp”, który swym zabawnym show porwał publiczność.

Jury postanowiło przyznać dwie równoważne nagrody w kategorii Zasłużony dla Miasta Terespol 2011. Otrzymali je: Ryszard Ferens – emerytowany nauczyciel i społecznik oraz Tomasz Oleszczuk – terespolski muzyk, specjalista od nagłośnienia i akustyki, odpowiedzialny za oprawę dźwiękową większości wydarzeń kulturalnych w mieście. Poprzednio nagrodę otrzymali: Augustyn Kuszneruk (2009) i Janusz Tarasiuk oraz Józef Pietkiewicz (2010). Do Terespola z powodu choroby nie dotarła niestety gwiazda wieczoru, laureatka programu telewizyjnego „Mam Talent” – Magda Welc.

Na zakończenie wystąpił jednak dobrze wszystkim znany i niezwykle utalentowany bialski zespół „Chwilka”, którego solisty święcą triumfy na różnych krajowych festiwalach i programach, m.in: Od Przedszkola do Opola, Mam Talent i Szansa na Sukces. Kolejny Koncert Noworoczny już za rok.

 

WIECEJ ZDJĘĆ W GALERII >>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

Rozstrzygnięte konkursy:

- Zasłużony dla miasta Terespol 2011:

Ryszard Ferens i Tomasz Oleszczuk

- Przedsięwzięcie roku 2011:

Wspólnota Mieszkaniowa „Kolejarz” w Terespolu

- Najładniejszy Balkon, Ogród i Posesja 2011:

Balkon: Barbara Kondracka,

Ogród: Anna Karpiuk,

Posesja: Barbara Kondracka

 

Organizatorami byli:

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol, Urząd Miasta Terespol, Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Terespolu