Terespolscy szachiści na międzynarodowym obozie w Serpelicach 02-06.07.2018

IV Międzynarodowe Sarnackie Spotkania Szachowe odbyły się w Serpelicach w dniach 02-06.07.2018 roku. Brali w nich udział szachiści z Polski, Ukrainy, Czech i Białorusi.

W obozie szachowym w uroczym pensjonacie „Urocza” nasz Klub Szachowy MOK "Debiut" Terespol reprezentowało 8 osób: Marek Ferens, Sławomir Leszek, Mateusz Prokopiuk, Marta Michalak, Piotr i Krzysztof Gołębiowscy, Kacper Marciniuk i Mikołaj Lesik.

GALERIA >>>>

Również w tym samym ośrodku mieszkali szachiści z MUKS Gambit Międzyrzec Podl. z Bożeną i Tadeuszem Węgrzyniakami.

Przez pięć dni mieliśmy okazje integrować się. Codzienna gra w szachy była połączona z wieloma innymi atrakcjami: park linowy, rejs statkiem, ogniska, spotkanie z bractwem kurkowym, poznawanie wraz z przewodnikiem uroków i historii Serpelic.

Organizator Wojciech Szymański zapewnił wypełnienie czasu wolnego do ostatniej minuty przed ciszą nocną. Za to należą się mu bardzo szczere podziękowania! Zawody przebiegały w miłej atmosferze bariery językowe nie stanowiły problemu. 

 Zawody przebiegały w miłej atmosferze a bariery językowe nie stanowiły problemu. Dlatego już dzisiaj możemy zapewnić o naszym uczestnictwie w następnych sarnackich spotkaniach szachowych.

Sławomir Leszek i Marek Ferens