Dzień Dziecka ,,Rodzina Razem" w parku miejskim - 03.06.2018 - Relacja.

 Dzień Dziecka ,,Rodzina Razem"

W niedzielę 3 czerwca br. odbył się w parku miejskim w Terespolu piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka pn. ,,Rodzina Razem".

Organizatorzy: burmistrz, rada miasta oraz MOK, przygotowali dla dzieci i rodziców wiele atrakcji. Na początek zatańczyły się 3 sekcje Zespołu Tańca Nowoczesnego FLESZ, czyli: Flesz Dance Company, FQeens oraz Flesz Mini wykonując swoje najlepsze układy.

GALERIA >>>>

Goniec Terespolski >>>>

Biała 24 >>>>

Następnie studenci PSW w Białej Podlaskiej zaprezentowali pokaz ratownictwa medycznego. Publiczność mogła dowiedzieć się jak poprawnie przeprowadzić akcję udzielania pierwszej pomocy.

Tradycyjnie wystąpili też goście z Brześcia, w tym roku były to dzieci i młodzież z tamtejszego Centrum Kształcenia Dzieci i Młodzieży prezentując tańce ludowe oraz śpiewając piosenki w jeżyku rosyjskim, angielskim i francuskim.

Na koniec zaśpiewali laureaci XXVII Dziecięcego Festiwalu Piosenki, który odbył się kilka dni wcześniej w Zespole Szkół Podstawowych nr w Terespolu. Piosenki nawiązywały do 100-lecia odzyskania niepodległości. Po występie laureatów inne dzieci również mogły wejść i zaśpiewać ulubioną piosenkę, którą często dedykowały swoim mamom i babciom. Wszystkim młodym tancerzom i piosenkarzom występującym wręczono upominki.

Po za sceną działo się równie wiele. Darmowe wesołe miasteczko jak zwykle cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Chętni mogli wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych: ceramicznych, malowania na drewnie, wyrabiania biżuterii koralikowej, wycinanki papierowej oraz wyplatanie ozdób ze słomy, które przygotowało Stowarzyszenie ,,Razem do Sukcesu" z Brześcia.

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Łobaczewa Dużego i Okolic przeprowadziło konkursy sportowo-rekreacyjne z nagrodami. Zabawy animacyjne: malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, przeprowadziły animatorki z Świata Języków Obcych ,,Lingualand" z Białej Podlaskiej.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się działania przygotowane przez przez kilka miejskich organizacji: Fundacja ,,Spróbuj Ponownie z Nami" i Klub Mam ,,Mamy Czas" (kącik maluchów), Inkubator Inicjatyw Społecznych (malowanie twarzy, kręcenie balonów, gry i zabawy), Terespolskie Studio Filmowe, Stowarzyszenie ,,Bugowiaki" i Koło Miłośników Fortyfikacji i Historii (namiot historyczny z mundurami), Kościół Zielonoświątkowy ,,Źródło Życia" w Terespolu (darmowa lemoniada i wata cukrowa), oraz organizacja ,,Męska Rzecz" i skauci ze Szczepu 20 ,,Royal Rangers" (gry i wyroby zręcznościowe).

Wszystkim rodzicom i wyżej wymienionym partnerom składamy serdeczne podziękowania z ich nieoceniony wkład. Wspólnie wywołaliśmy wiele radości w sercach dzieci, młodzieży, rodziców i dziadków.