DZIEŃ KOBIET w Terespolu - artystycznie i sportowo - 10.03.2018. Relacja

 Międzynarodowy Dzień Kobiet w Terespolu świętowano w sobotę 10 marca na sportowo i artystycznie. Były mecze piłkarskie, pokazy taneczne, występy teatralne i muzyczne oraz loteria z nagrodami.

GALERIA >>>

Galeria Biała24 >>>

Relacja RadioBiper >>>

Bialskie Forum I >>>

Na początek sportowych atrakcji panie miały okazję, w hali sportowej w MOK, wziąć udział w otwartych zajęciach Cardio Dance a potem zagrać mecz piłki nożnej lub zwyczajnie - kibicować. Utworzono 2 drużyny kobiecie, które rozegrały ze sobą spotkanie. Zwyciężyły dziewczyny w żółtych koszulkach, pokonując rywalki w pomarańczowych - 5:2. Oczywiście nie o wynik chodziło a o dobrą zabawę, której podczas meczu nie zabrakło. W przerwie i po zakończeniu meczu zaprezentowały się członkinie zespołu tanecznego FLESZ, który w tym roku obchodzi XX-lecie działalności (Jubileusz odbędzie się 18 marca w MOK).

Druga część obchodów miała charakter artystyczny i odbyła się w restauracji Galeria Smaków. od 16:30 otwarte dla pań były stoiska z ozdobami rękodzielniczymi i perfumami. Chętne panie mogły wziąć udział w warsztatach foamiranu (tworzenie kompozycji kwiatowych ze specjalnej cienkiej, plastycznej pianki) i uzyskać poradę jak zrobić makijaż dopasowany do pory dnia i typu urody.

Program artystyczny rozpoczął się od prelekcji z prezentacją multimedialną na temat aktywności społecznej kobiet, którą zaprezentowała Aleksandra Chomik ze Stowarzyszenia Wspierania Aktywności ,,Bona Fides" w Lublinie.

  

Zaprezentowały się również lokalne aktywistki - młode matki z Klubu ,,Mamy Czas" Terespol, które zaprosiły inne mamy, i nie tylko mamy, do wspólnego, aktywnego spędzania czasu m.in. podczas organizowanych spotkań warsztatowych i do korzystania tzw. Sali Swobodnej Zabawnej.

Kolejną atrakcją dla zebranych na sali pań był autorski spektakl teatralny pt. ,,O matko z córką" w wykonaniu Angeliki Olszewskiej. Reżyserią zajął maż Mateusz, któy wystąpił kilka miesięcy wcześniej w Terespolu. Tematem przedstawienia było dość humorystyczne ukazanie trudów macierzyństwa w jego pierwszym okresie. Zderzenie radości z bycia młodą mamą z presją narzucaną przez otoczenie. Wiele kobiet miało okazję przypomnieć sobie swoje pierwsze dni i tygodnie spędzone nad opieką nad noworodkiem.

Dalej były oficjalne życzenia oraz kwiaty dla każdej z pań, które wręczył burmistrz Jacek Danieluk wspólnie z radnym Andrzejem Łukasiakiem. Po czym przystąpiono do loterii z nagrodami. Rozlosowano ok 30 prezentów: w tym zabiegi kosmetyczne, bukiety kwiatów, talony na pizzę, kosmetyki i ręcznie wykonaną biżuterię.

Na zakończenie wystąpił bialski zespół BREVIS w składzie: Marta Wójtowicz (wokal) Krzysztof Olesiejuk (klawisze, wokal) i Mateusz Olesiejuk (gitara, wokal) prezentując świetne, subtelne aranżacje znanych polskich i anglojęzycznych przebojów. Prawdziwa muzyczna uczta dla duszy. Nie obyło się bez bisu.

Podziękowania za obsługę kierujemy do Tomasza Oleszczuka i Mirosława Łojko za oprawę dźwiękową o oświetleniową, Michałowi Trantauowi za prowadzenie imprezy oraz Agnieszce Drab za gościnę.

SPONSORZY (warsztaty, porady i nagrody):

- Burmistrz Miasta Terespol, Jacek Danieluk,

- Rada Miasta Terespol,

- Restauracja GALERIA SMAKÓW, Agnieszka Drab, Terespol

- Pizzeria MAMMA MIA, Natalia Wierzbicka, Terespol

- Pizzeria SOLARE, Radosław Bancarzewski, Terespol

- Salon Fryzjerski ,,WIKTORIA" - Justyna Rafałko, Terespol

- SALON KOSMETYCZNY Barbara Zajko, Terespol

- Kwiaciarnia ,,ORCHIDEA", Renata Demczuk, Terespol 

- Centrum Kształcenia Kadr Sportowych, Bartłomiej Cienciała, Wrocław

- Gabinet Kosmetyczny BEAUTY&SUN, Angelika Grasza, Terespol

- Klub ,,MAMY CZAS" Terespol

- Rękodzielniczka Marzena Dmitruk, Terespol

- Pracownia Plastyczna pod kierunkiem Danuty Izdebskiej w Miejskim Ośrodku Kultury w Terespolu