KONCERT NOWOROCZNY - 11.02.2018. Relacja.

W niedzielę 11 lutego br. odbył się w Terespolu, w sali gimnastycznej Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego, XI KONCERT NOWOROCZNY. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń społeczno-kulturalnych w naszym mieście, podczas którego nagradzani są mieszkańcy, organizacje, firmy i instytucje w dwóch kategoriach: ,,Zasłużony dla miasta Terespol" oraz ,,Inwestycja roku".

GALERIA >>>>

Goniec Terespolski >>>

Biper TV >>>

Podlasie 24 >>>

Tygodnik Wspólnota Bialska >>>

Radio Biper >>>

Bialskie Forum >>>

Biała 24 >>>

Miasto Terespol >>>

W tym roku wyróżnienie ,,Zasłużony dla miasta Terespol" otrzymała sportsmenka, biegaczka - Izabela Trzaskalska, (nagrodę odebrał jej brat Grzegorz) a ,,Inwestycją 2017 roku" uznano termomodernizację budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Terespolu.

Organizatorzy wyróżnili dodatkowo Adama Krzeskiego z Siedlec, który przekazał swoje zbiory, związane z historią kolejnictwa Kołu Miłośników Fortyfikacji i Historii, które opiekuje się zabytkową prochownią. Mieści się w niej regionalne mini-muzeum.

Na scenie zaprezentowali się goście z Brześcia: Kuraż Bambej - duet państwa Prokopiuków (akordeon i skrzypce) i Marina Żytniewa (wokal). Żywiołowe aranżacje spodobały się publiczności. Artyści na scenie stworzyli energetyczne trio.

Gwiazdą wieczoru była Kasia Dereń >>>, utalentowana wokalista o szerokiej skali i pięknej barwie głosu, znana z programu the Voice of Poland, uczestniczka wielu muzycznych projektów, której towarzyszył na scenie pianista Piotr Walicki, grający na co dzień w zespole LemOn. Wspaniały nastrojowy recital zakończył się bisem.

Na zakończenie konferansjer Krzysztof Badalski (wiceprezes SRGMT) podziękował publiczności, partnerom za obecność oraz władzom miasta w osobach: burmistrza Jacka Danieluka i przewodniczącego radny miasta Jarosława Tarasiuka za wsparcie w organizacji imprezy. Następnie zaprosił wszystkich za rok na kolejną edycję Koncertu Noworocznego.

Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol, Urząd Miasta Terespol i Miejski Ośrodek Kultury.