Wystawa Sztuki Ulicy. Projekt VIA - Kolekcja VlepVnetu w Podróży w Miejskiej Bibliotece Publicznej - 12.10.2017. Relacja.

 W czwartek 12 października br. o godzinie 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Terespolu odbyła się Wystawa Sztuki Ulicy w ramach projektu VIA – Kolekcja Vlepvnetu w Podróży, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prace pochodzą z warszawskiej Galerii V9, którą opiekuje się Fundacja Vlepvnet. Wystawa ma charakter objazdowy i pojawia się w małych miastach. Terespol znalazł się własnie w gronie tych kilkunastu miast.

GALERIA>>>>

Film Biper TV >>>>

Wystawa jest kuratorskim rzutem oka na 15-letnią historię street artu w naszym kraju. Panowie Rafał Rosołowski i Bartosz Korczak przywieźli wiele interesujących prac artystów z Europy w tym także z Polski prezentujących swoją twórczość w przestrzeni miejskiej poprzez: szablony, wlepki, graffiti, malarstwo na płótnie, plastikowych pokrywkach czy też na kartonie.

W ramach wystawy prezentowane są zarówno prace studyjne artystów związanych ze sztuką ulicy jak i bogatą dokumentację miejskiej tkanki.

Kolekcja Vlepvnetu to pierwsza na polskim gruncie próba zbudowania spójnej galeryjnej narracji na temat sztuki miejskiej. Wystawa to nie tylko klasyczna formuła galeryjna, ale również działania angażujące odbiorców.