DNI TEATRU ULICZNEGO w Terespolu - 26-27.08.2017. Relacja!

 W ostatni weekend wakacji, 26-27 sierpnia, odbyło się w Terespolu jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych tego roku w regionie, czyli – Dni Teatru Ulicznego, będące częścią projektu ,,Będzie wreszcie teatr w mieście!”, na które MOK otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna 2017.

ARTYKUŁ >>>>>

GALERIA >>>>>

Relacja TVP Lublin >>>>

Relacja Teleexpress (od 09:19 min) >>>>

Foto Biała24 I >>>>

Foto Biała24 II >>>>

Pierwszy dzień Teatru Ulicznego rozpoczął się o godzinie 19:00 od występu pantomimy. Weseli MIMOWIE, czyli Ewa Kliszewska i Kamil Przystał zaprezentowali etiudę nawiązującą do klasycznych utworów rodzimej literatury.

Następnie sceną zawładnął Zespół TEATR 13 >>> z BOK Białołęka w Warszawie. Temat spektaklu dotyczył indywidualnych historii pokolenia dorastającego w okresie wielkiego przełomu 1989 roku i w pierwszych latach transformacji.

Na zakończenie zaprezentowała się młodzież skupiona wokół Teatru Ognia ,,ANTIDOTUM” >>> z Klubu Kultury Scena w Białej Podlaskiej. Świetnie kostiumy i charakteryzacja, taniec z ogniem, oraz oprawa muzyczna i świetlna, sprawiły, że widz miał okazję przez godzinę pobyć w świecie baśni.

Drugi dzień rozpoczął się o 17:00, od występu terespolskiej Międzypokoleniowej Grupy Teatralnej prowadzonej przez cenionych instruktorów Bartosza i Agnieszki Mazur. Scenariusz był autorską interpretacją utworu ,,Król Maciuś I” cenionego pedagoga i pisarza - Janusza Korczaka. Spektakl okazał się dużym sukcesem naszej grupy co doceniła zebrana publiczność.

Następnie na scenę wkroczyło troje aktorów z lubelskiego Impro Teatru BEZCZELNY >>> ucharakteryzowanych na starożytnych greckich bogów. Teatr improwizowany to forma teatru, w której wszystko, co dzieje się na scenie jest tworzone na bieżąco.

Na zakończenie Dni Teatru Ulicznego w Terespolu zaprezentowali się aktorzy z POŁAWIACZE PEREŁ Imrov Teatr >>>, także z Lublina. Jednym z tematów improwizacji była klasyka polskiej literatury.

Wydarzenie okazało się dużym sukcesem. Nasi aktorzy w nagrodę wezmą udział w jesiennych wyjazdach do teatrów w Warszawie i Lublinie. Dodatkowym działaniem całego projektu będą także tzw. małe formy teatralne, które zaprezentujemy w Terespolu również jesienią.

Mamy nadzieję, że za rok znów otrzymamy dofinansowanie i spotkamy się ponownie na II Dniach Teatru Ulicznego w Terespolu!

                                 

Projekt ,,Będzie wreszcie teatr w mieście!” został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna 2017.