Kobiety wojny - niezwykłe historie młodych kobiet drugiej wojny światowej. Podsumowanie projektu, prezentacja komiksu - 08.12.2013 w Bibliotece Miejskiej

Kobiety wojny …niezwykłe historie młodych kobiet Drugiej Wojny Światowej

Zapraszamy 8 grudnia o 17.00 do sali konferencyjnej w Bibliotece Miejskiej gdzie odbędzie się podsumowanie projektu ,,Kobiety Wojny"

Zaprezentowana zostanie wystawa komiksu powstałego na podstawie opowiadań !!!

 

Paulina Krzemińska, Małgorzata Łuciuk, Katarzyna Patrejko, Jagoda Nowak oraz Agata Dąbrowska to gimnazjalistki, które wspólnie z nauczycielką Kamilą Korneluk wzięły udział w projekcie „Kobiety wojny”, koordynowanym przez Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” w Lublinie, w którym uczestniczy Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu. Projekt jest finansowany przez Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra.
W ramach tego projektu gimnazjalistki przeprowadziły bardzo ciekawe rozmowy z niezwykłymi kobietami, które opowiedziały im o czasach zarówno przedwojennych, jak również ciężkich latach po wybuchu drugiej wojny światowej.
Na podstawie tych rozmów organizatorzy przygotowali opowiadania, na które możemy głosować. Opowiadania, które cieszyły się największym zainteresowaniem, zostały wydane w formie komiksu.

LINK do strony http://kobietywojny.pl/

Opowiadania przygotowane przez gimnazjalistki z Terespola:

nr 1 – Pani Stanisławy Heleny Artemiuk >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

nr 2 – Pani Wandy Kuśnierek >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

nr 6 – Pani Eugenii Dedes >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

REPORTAŻ Z RADIA LUBLIN >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

W ten sposób mamy swój udział w ocaleniu tych pięknych i wzruszających historii przed zapomnieniem, a dodatkowo promujemy nasze miasto i jego okolice.
Z góry dziękujemy za oddane głosy.

 

Zapraszamy 8 grudnia o 17.00 do sali konferencyjnej w Bibliotece Miejskiej gdzie odbędzie się podsumowanie projektu ,,Kobiety Wojny"

Zaprezentowana zostanie wystawa komiksu powstałego na podstawie opowiadań !!!!