XXII Otwarty Konkurs Poezji Śpiewanej VOICE POETICA o Nagrodę Starosty Bialskiego - 20.11.2022

REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIA >>> (ostatnia pozycja)

Do udziału w konkursie zapraszamy młodzież i dorosłych z powiatu bialskiego, województwa lubelskiego i całego kraju!

Łączna pula nagród - 2000 zł !!!

Zgłoszenia przyjmujemy do 16 listopada!

 

Jury w składzie:

- Janina Wasil: polonistka, pomysłodawczyni przeglądu poezji śpiewanej i jego wieloletnia jurorka. 

- Wojtek Andrzejuk - urodzony w Łomazach, a od 30 lat mieszkający w Warszawie - dawniej muzyk a obecnie filmowiec, głównie aktor drugoplanowy, który pojawił się w ponad stu produkcjach. Obecnie można go zobaczyć w serialu ,,Królowa" na platformie Netflix gdzie gra tańczącego górnika Morusa - oraz w nominowanym do Oscara filmie Jerzego Skolimowskiego 'IO'. Poza grą aktorską reżyseruje teledyski, reklamy oraz kilka polskich seriali. Z najnowszych ciekawostek warto wspomnieć, że jest obecnie - po napisaniu scenariusza do filmu o Zagładzie Żydów w jego rodzinnych Łomazach.
 
Przemysław Wałczuk (pseudonim: Mysław) - Promotor i manager artystów. Twórca zespołu Fonetyka, z którym opracował i nagrał 3 płyty z wierszami Rafała Wojaczka, Andrzeja Bursy oraz Grzegorza Ciechowskiego. Copywriter i producent reklam, teledysków, eventów promocyjnych i koncertów. Wydawca albumów muzycznych, fotograficznych oraz książek. Kurator wystaw fotografii kolekcjonerskiej. Muzyk, autor piosenek, producent muzyczny i kolekcjoner sztuki. Zarządza prawami do twórczości i wizerunku Grzegorza Ciechowskiego.
 
 

Gwiazda wieczoru:

Mateusz Łopaciuk? Czy to ten ostatni prawdziwy “Romantyk” tych plastikowych czasów? Oryginał z rozwianymi włosami, nieprzewidywalny, psychodeliczny, obiekt westchnień nastolatek? Czuły Barbarzyńca, niczym wcielenie Jima Morrisona rozpalający wyobraźnię, serca kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Jakby Rafał Wojaczek wychodzący z lokalu przez szybę?

- „Jesteś nadzieją muzyki rockowej w tym kraju" - stwierdził Olaf Deriglasoff.

- "Kocham swojego męża, potem psa, a na trzecim miejscu Mateusza" - żartowała Ewa Farna.

- „Gdyby Jim Morrison miał  dziś 23 lata, grałby właśnie tak" - z przekonaniem komentuje singla “Sztuczne Raje” Mysław, producent muzyczny Mateusza Łopaciuka.

Mateusz Łopaciuk ma 23 lata i pochodzi z Janowa Podlaskiego. Szerszej publiczności dał się poznać w 2018 r. udziałem w talent show All Together Now. Decyzją stu ekspertów polskiej branży muzycznej, zasiadających w jury, otrzymał nagrodę główną!

Wszystkie single Mateusza Łopaciuka dostępne są w serwisach muzycznych.

Profile artysty: SPOTIFYYOUTUBEINSTAGRAMFACEBOOK